Нехай думки, укладені в книгах, будуть твоїм основним капіталом, а думки, які виникнуть у тебе самого – відсотками з нього.
Тома Аквінський, теолог, святий католицької церкви

Не тими методами

В суботу під Офісом Президента протестувальники спровокували заворушення, вимагаючи звільнення Сергія Стерненка з-під варти

В день народження Сергія Стерненка (український громадський діяч, колишній член проводу та очільник одеського обласного осередку «Правого сектора» (2014—2017), відеоблогер) 20 березня під Офісом Президента України відбулась акція протесту, учасники якої вимагали звільнити з-під варти засудженого до 7 років і 3 місяці ув’язнення з частковою конфіскацією майна активіста. Нагадаємо, 23 лютого цього року Стерненку було винесено вирок у справі про викрадення людини. Акції на підтримку Сергія відбуваються регулярно зокрема в Києві, Одесі та інших містах України.

Не дивлячись на те, що під час акції ніхто не постраждав окрім фасаду Офісу Президента, захід не обійшовся без спроб провокацій. Де-факто (і це видно на фото та відео під час та після подій) відбувся акт вандалізму з намальованими на стінах різними по кольору і складу фарб нецензурними словами, погрозами, образами, ультимативними вимогами та навіть свастикою. Дісталось і дошці Президента України та вхідним дверям, частина з яких наступного дня була демонтована. Жодного діалогу, жодних нехай і різких, наступальних, але ефективних дій від частини протестувальників, яка була ядром нападників, не було. Виключно - агресія та розбій, які викликали роздратування і неоднозначні оцінки в суспільстві. Безумовно, серед протестувальників були і ті хто не воліли би прибігати до подібних радикальних і провокаційних кроків, прийшли висловити свою підтримку ув’язненому та відповідні вимоги до діючої влади. Багато їхніх вимог стосувалось діяльності саме правоохоронної та судової системи.

Деякі користувачі соціальних мереж оціночно назвали те, що відбулося під стінами Офісом Президента на вулиці Банковій спектаклем, адже ефективність дій деяких прибічників Сергія Стерненка викликає сумнів. Таким чином виникає класичне питання – кому вигідно? В публікаціях та коментарях блогери прибігають до широкого спектру припущень. Аргументи тих хто виправдовує подібні методи, як правило, зводяться до того, що причиною згаданих розбоїв стала безвихідність та намагання радикальними способами сфокусувати увагу влади зокрема і суспільства в цілому до проблеми якості роботи правоохоронної та судової систем. Адже мова йдеться не лише про одного Стерненка, який перебуває за гратами, а й інших активістів провина яких остаточно не доведена.

Але треба пам’ятати, що в подібній до вчорашньої ситуації навіть абсолютно справедливе і правомірне обурення народу може бути використане іншими силами проти їхньої волі за для провокацій та зрештою дискредитації їхніх же намірів.

Поліція при цьому поки що затримала лише одного учасника погрому. Начальник державної охорони Сергій Рудь вважає, що масові заворушення під Офісом Президента 20 березня є «вандалізмом і хуліганством». При цьому Рудь переконаний, що правоохоронці змогли не допустити провокацій.

Київська поліція також повідомила, що за фактом подій під час акції на підтримку активіста Сергія Стерненка біля Офісу Президента розпочато кримінальне провадження за статтею «хуліганство». Санкція статті передбачає до семи років позбавлення волі. Влада вже порахувала збитки від подій - близько 2 млн. грн.

Валентин ТОРБА, «День»

«День» у Facebook, , Google+

Новини партнерів