Найрідкісніша мужність - це мужність думки
Анатоль Франс - французький прозаїк, літературний критик

«Нехай спробують переступити!»

У Києві влаштували лежачий протест через смерть велосипедиста

Зранку 14 березня депутатам Київради довелось у прямому сенсі переступати через велосипедистів, які лягли перед будівлею КМДА, поклавши поряд свої «двоколісні». Формат die-in, у якому проходила акція, означає, що учасники лягають, імітуючи вмирання й іноді прикриваючи себе плакатами чи прапорами. Організаторами протесту виступили всі велоспільноти столиці. Привід для такого єднання серйозний: днями помер велосипедист, якого збили на велопереїзді.

«Цього тижня після 12-денної боротьби за життя помер Мужев Діас Іванович. Його прямо на велопереїзді збила автівка, яка на швидкості повертала з проспекта Бажана на вулицю Ревуцького. Прямою причиною цього є дії чиновників, які сидять у КМДА: саботування розвитку веломережі міста, переведення фінансування на інше, проектні роботи, які тривають роками і не закінчуються нічим, та абсолютно кримінальне перевищення швидкості на магістралях до 80 км/год. Якщо вони переступають через нас у своїх справах, то хай спробують це зробити фізично, по дорозі на засідання Київради», — пояснюють організатори акції на сторінці події у «Фейсбуці».

Нагадаємо, 9 жовтня 2018 року під час засідання Київради депутати затвердили перелік ділянок доріг, на яких дозволена швидкість руху транспортних засобів до 80 км/год. (замість 50 км/год.) у період з 1 квітня до 1 листопада. У цьому переліку якраз є частина проспекту Миколи Бажана.

Щоб їздити велосипедом було безпечно, потрібні конкретні кроки для зміни дорожньої інфраструктури. Так, Асоціація велосипедистів Києва підтримала лежачий протест з трьома вимогами. Перша — власне, створення велоінфраструктури, а саме: оголошення тендерів на всі сім веломаршрутів, на проектування яких надала кошти Київрада. Друга вимога — зниження швидкості в Києві до 50 км/год. Третє — поява засобів безпеки на ділянках з ДТП, ідеться про звужeння смуг, освітлeння, дeлініатори, які захищають смуги громадського транспорту від паркування.

Активісти налаштовані рішуче і наголошують: «Права відвойовують, а не просять. І покатушки з прапорцями та посмішками ніяк нам у цьому не допоможуть».

Марія ПРОКОПЕНКО, фото Артема СЛІПАЧУКА, «День»

«День» у Facebook, , Google+

Новини партнерів
comments powered by HyperComments