Найщасливіша людина та, яка дарує щастя найбільшому числу людей
Дені Дідро, французький філософ та енциклопедист епохи Просвітництва

Оборонна реформа – в деталях

Літньошколярі «Дня» побували в Навчальному центрі Національної гвардії України

Інтелектуальне меню літньошколярів, яке протягом попередніх двох тижнів було напрочуд «поживним» і багатим на корисні зустрічі, продовжує поповнюватися необхідними «інгредієнтами». Цього разу ми мали нагоду зблизька побачити дуже важливі для сучасного і майбутнього всієї нашої країни процеси,а саме, як навчаються наші оборонці, як реформується військова сфера. 17 липня учасники Літньої школи журналістики «Дня» за сприяння Національної гвардії України (НГУ) та за підтримки Центру інформації і документації НАТО в Україні відвідали незвичайний об’єкт, Навчальний центр НГУ у селі Нові Петрівці, щоб на власні очі побачити, як, орієнтуючись на стандарти НАТО, змінюються наші захисники.

По приїзді до навчального полігону на літньошколярів вже чекав полковник Володимир Григорович Мусієнко, командир військової частини 3027, який і почав екскурсію. Знаково, що на цьому ж навчальному полігоні у 2014 році склали присягу перші батальйони Нацгвардії, які після Майдану та короткого тренування першими поїхали захищати Україну від російських окупантів.

ВОЛОХАТІ ПОМІЧНИКИ

Дуже цікавим вийшло знайомство студентів із сучасними методами тренування кінологічної служби. Військові-кінологи із задоволенням показали і розповіли про системи тренування бойових псів. До речі, студентам випала унікальна можливість ознайомитися з кімнатою для миття собак та операційною, у якій оперує ветеринарний фельдшер у разі виникнення потреби. Також ми побачили ізолятори для хворих собак та цуценят, яких відлучили від матері. Найбільш за все вразила чистота та доглянутість вольєрів, адмінбудівель та навколишньої місцевості. Солдати з повагою ставляться до своїх волохатих товаришів, доглядають за ними із любов’ю.

Після ознайомлення з умовами проживання бойових псів настав час подивитись, на що вони здатні. Військові продемонстрували систему, за якою навчають псів виявляти вибухові речовини, міни, гранати та розтяжки. Виявляється, що, знайшовши вибухову речовину, пес має одразу сідати або лягати, залежно від знайденої речовини. Це дуже делікатний момент, адже вибухівка може здетонувати від однієї неправильної дії або звуку. Бойових псів вчать цьому розумінню з 8-місячного віку. В нагороду за виявлення вибухівки пси, зазвичай, отримують можливість погратись із улюбленим м’ячем, щоправда, недовго.

МЕДИЧНА ДОПОМОГА 24/7

Наступною ми відвідали медчастину, де військові мають змогу отримати високоякісну медичну допомогу 24/7: новітній стоматологічний кабінет, процедурну, операційну, кімнату прийому хворих та ізолятори. Для військових зроблені всі умови для сучасного лікування та одужання. Серед несподіванок — сучасна їдальня та окрема кухня для хворих військових, де вони можуть розігріти їжу та зробити собі чай чи каву. Здавалось, би чому це важливо? Насправді, побачивши умови, в яких перебувають нацгвардій ці, розумієш, що деякі реформи все ж таки були проведені успішно. Найголовніше — це зміна у ставленні до військослужбовців. Нарешті для наших захисників створені сучасні комфортні умови побуту. Зрозуміло, що таких полігінів, як у Нових Петрівцях, по Україні ще небагато, але сам факт, що вони почали з’являтися, свідчить про якісну зміну у світогляді. Треба розуміти, що військовий зробив свідомий вибір захищати свою країну у час війни. На цей крок здатен не кожен, і тому держава має забезпечити гідні умови для тих, хто знайшов мужність вступити в лави НГУ або ЗСУ.

ОЗБРОЄННЯ І ТЕХНІКА

Екскурсія продовжилась ознайомленням із найсучаснішим озброєнням, яким користуються військові НГУ, зокрема і в зоні АТО. Серед представлених екземплярів: штурмова гвинтівка ФОРТ-221, пістолети ФОРТ різного калібру, модифікований АК-47 українського виробництва та американські снайперські гвинтівки. Під час ознайомлення із зброєю вдалося на власні очі побачити різні типи маскувальних костюмів снайперів.

Далі — бойові автомобілі НГУ. Учасники ЛШЖ «Дня»-2017 не тільки мали змогу ознайомитись із технічними параметрами кожної машини, а й відчути себе, хоч ненадовго, пасажирами та водіями цієї спецтехніки. Напевно, найбільше емоцій викликав БМП-Е3 та спеціалізований бронеавтомобіль українського виробництва «Варта». Ми поспілкувались з водіями цих машин. В кожного із них є багато цікавих історій, пов’язаних із їхнім «залізним конем». Наприклад, водій броньованого МАЗу розповів про те, як буксирував «Козака» в АТО. Було помітно, що бронетехніку військові доглядають дуже ретельно, адже за кожний виїзд автомобіля несуть персональну відповідальність. Від якості ремонту автомобіля залежить безпека військових, яких на ній перевозять.

«СУЧАСНИЙ ПОГЛЯД НА КОМУНІКАЦІЇ»

«Сьогодні ми побачили якісні перетворення у Нацгвардії. Ви перевершили наші очікування. Ви маєте сучасний погляд на комунікації з громадськістю. Ви дбаєте про своїх військових, і це помітно. Нам не страшна російська пропаганда, якщо ви продовжуватиме діяти у такому ж дусі, — зауважила насамкінець Вікторія ЦІЄМІНІТЕ, заступниця Директора центру інформації і документації НАТО. — Ми хотіли б подякувати Національній гвардії за можливість проведення візиту журналістів газети «День», яка підтримується Центром інформації та документації НАТО в Україні. І для нас це дуже важливо не тільки тому, що ми можемо розповісти про НАТО, а й тому, що журналісти можуть побачити свої Збройні сили, свою Національну гвардію. Я сама приїхала з Литви і 10 років працювала в сфері громадського інформування. Те, що я побачила сьогодні, — це не тільки дуже сучасна інфраструктуру, для мене це передусім сигнал про те, що у вас дуже сучасний погляд не тільки на ваших воїнів, а і на громадське інформування, комунікацію, на роботу з журналістами. Мені здається, що це показує відкритість і професіоналізм вашої інституції, що є запорукою довіри. Що більше ми з вами будемо працювати з медіа, з громадськістю, то сильніші ми будемо, і ніяка пропаганда нам не зашкодить. Тому я всім дякую і сподіваюсь, що ми й надалі будемо працювати в такому ж дусі та ключі».

Студенти ж від редакції передали нацгвардійцям інтелектуальні подарунки — свіжі випуски «Дня» та бестселери із Бібліотеки газети, як-от трилогія із серії «Новітня історія для «чайників», фоліант «Повернення в Царгород». Цей день запам’ятається студентам ЛШЖ-2017 надовго. Потужна армія — запорука безпеки та незалежності, а тому, хочеться сподіватись, що такі ж якісні новітні зміни в найближчому майбутньому охоплять усі безпекові сфери в Україні. Наші захисники вже понад 3 роки демонструють відданість і мужність, захищаючи східні рубежі нашої Батьківщини. З нашими військовими українцям можна бути упевненими у завтрашньому дні.

Антон СЕСТРІЦИН, Олександр САВЧЕНКО, Літня школа журналістики «Дня»-2017. Фото Руслана КАНЮКИ, «День»

«День» у Facebook, , Google+

Новини партнерів
comments powered by HyperComments