Два крила, якими підноситься людський дух в безкраї простори, — це віра і наука.
Йосип Сліпий, український церковний діяч, предстоятель Української греко-католицької церкви, кардинал римо-католицької церкви

Патріарх Філарет відвідав Полтаву

Сьогодні, 29 листопада, з офіційним візитом до Полтави приїхав Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет. Візит Святійшого приурочений до річниці з нагоди дня пам’яті уродженця Полтави, преподобного Паїсія Величковського –   православного старця, аскета, святого, який за труди і подвиги вже у наш час був канонізований. Пам'ять його відзначається 28 листопада за новим стилем.

Зранку вісімдесятишестилітній предстоятель Української православної церкви Київського патріархату провів святкову Божественну літургію, приурочену цій визначній події. До храму прийшло багато  вірян різного віку, серед яких було чимало дітей. Разом з духовним наставником вони помолилися за мир і злагоду в Україні. Після  закінчення літургії патріарх Філарет нагородив голову Полтавської обласної державної адміністрації Валерія Головка орденом Святого рівноапостольного князя Володимира ІІІ ступеня. За заслуги перед православною церквою нагороду отримав директор духовно-культурного центру імені преподобного Паїсія Величковського Сергій Козлов, а також були відзначені 15 волонтерів із «Команди небайдужих» (волонтерська організація, яка у Полтаві відома під назвою «Полтавський батальйон небайдужих» –   авт.) за жертовність і любов до України.

Після нагородження патріарх Філарет провів освячення меморіальної дошки преподобному Паїсію Величковському, яку встановили на стіні перед входом до Полтавського Свято-Успенського собору Української православної церкви Київського патріархату, тим самим віддавши данину пам’яті відновителю монашого і духовного життя на Гетьманщині.

Архієпископ Полтавський і Кременчуцький Федір відзначив важливість шанування річниці із дня пам’яті славетного земляка преподобного Паїсія Величковського: «Цей храм сформував його як особистість. Саме тут він пройнявся любов'ю до Бога і бажанням служити йому більше, ніж проста людина, тобто віддати все своє життя служінню Богу. Він зібрав навколо себе велику кількість послідовників, які були засновниками багатьох монастирів в Україні, Росії, Румунії. Преподобний Паїсій став відроджувачем духовних традицій. Тому дуже знаменно, що ми відкрили пам'ятну дошку, яку власним коштом зробив директор духовно-культурного центру імені Паїсія Величковського Сергій Козлов». Владика Федір також відзначив важливість приїзду Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета такими словам: «Це благословення, духовне піднесення, слово настанови. Я думаю, що для полтавців – це величезна духовна користь і Боже благословення».

Закінчиться програма дійств молитовною академією, яку Святійший Філарет проведе ввечері у Полтавському академічному музично-драматичному театрі імені М.В.Гоголя. 

Богдан ПРОСКУРОВ, Полтава, фото автора

«День» у Facebook, , Google+

Новини партнерів