Знати – це усвідомлювати, що ви нічого не знаєте. У цьому є сенс істинного знання
Сократ, давньогрецький філософ, один із засновників Західної філософії

«Переберія» у Вашківцях

Автентика буковинських зимових святкувань приваблює тисячі туристів

Традиційно 13—14 січня у Вашківцях, що в Чернівецькій області, відбулася карнавальна «Переберія». Фестиваль проходить на Старий Новий рік та Маланки. Гуляння починаються вночі 13 січня та тривають протягом усієї ночі та наступного дня.

Основною метою фестивалю колись було помірятися кутками міста, в кого краща творча уява, та створити авторські маски та образи різних персонажів. Проте в останні роки до місцевих приєднуються і люди, які живуть в сусідніх містечках чи селах. Від цього колорит фестивалю тільки виграє. Адже те, що цього року вони попридумували, просто уявити важко! Так, ватага із Брусниці відтворила трьох козаків із відомого мультфільму про них. І якщо створити такі костюми ніби немає нічого дивного і складного, то перетворити автомобіль на двох буйволів, які були у персонажів у одному мультфільмі, є справою справжньої техніки. До того ж ці буйволи не лише пересувалися, а ще й видавали справжній буйволячий рев. Інші ватаги теж не відстали. Одні замаскували автомобіль під дві піраміди, інші — під голову гуцула. Цьогорічна «Переберія» відзначилася також великою кількістю клоунів. Як кажуть місцеві, у цьому «допоміг» фільм «Воно».

Крім того, кожного року на фестивалі намагаються висміяти загальнорезонансні речі у світі чи в Україні. Так, хітом Маланки став піп із попадею, яких ходили і кропили усіх відвідувачів. За словами перевдягнутого персонажу, такий образ він створив за два дні після подій, пов’язаних із Московським патріархатом у Запоріжжі.

Завершився фестиваль традиційним купанням у місцевій водоймі. За колишніми переказами, в такий спосіб люди захищалися від усілякої нечисті.

Павло ПАЛАМАРЧУК, Вашківці — Львів. ФОТО АВТОРА

«День» у Facebook, , Google+

Новини партнерів
comments powered by HyperComments