Кожен народ пізнається за його богами та символами.
Лев Силенко, український мислитель, філософ, історик, письменник, номінант на Нобелівську премію

Про символи і сенси...

ВО «Батьківщина» висунула Юлію Тимошенко кандидатом у президенти

У Києві відбувся з’їзд ВО «Батьківщина», на якому офіційно була висунула кандидатом на пост голови держави Юлія Тимошенко. Очільниця ВО «Батьківщина» протягом початку дійства не з’являлася серед промовців і в залі (спочатку в центрі уваги перебували її донька та чоловік). Це додавало певної театралізації заходу, який розпочався досить оригінально. Крім пісень, славнів та співу гімну, присутнім були продемонстровані документальні кадри столітньої давнини. Ці кадри стосувались проголошення на Софійській площі у Києві Універсалу про об’єднання Української Народної Республіки і Західно-Української Народної Республіки. Дату з’їзду було обрано не випадково — День Злуки. Але зрештою не лише історична дата стала основним інформаційним супроводом заходу, який був присвячений висуванню в кандидати на пост президента країни Юлії Тимошенко.

Почесний патріарх Православної церкви України Філарет фактично відкрив з’їзд «Батьківщини». Він, зі свого боку, не заявив своєї остаточної політичної позиції. Більш того, Філарет дипломатично згадав усіх президентів, які долучились до здобуття Україною Томосу від Константинополя. Але сам факт присутності Філарета на політичному заході промовляє сам за себе.

«Якщо хочемо мати Українську державу, мати в цій державі свободу і незалежність, треба об’єднуватися... Щоб ми були вільними. Тому що краще віддати життя, ніж бути в будь-якому ярмі», — наголосив він.

Філарет у своїй промові апелював у тому числі до присутнього на з’їзді першого президента України Леоніда Кравчука. Останній виступив із закликом проголосувати на президентських виборах за Юлію Тимошенко.

Віртуально закликав підтримати Тимошенко також екс-президент Грузії Міхеїл Саакашвілі, який назвав її «невтомним борцем за Україну та українців». Пікантність такого привітання полягає в тому, що в інтернеті досі збереглось відео, де пані Тимошенко (тоді ще прем’єр-міністр за часів Віктора Ющенка) посміхається з Путіним, коли той жартував щодо краватки тодішнього президента Грузії. Саме тоді, 2008-го, Росія розв’язала війну з Грузією, і позиція України була знаковою.

На з’їзді також лунали заклики до «припинення війни». Подібні заяви викликають закономірне запитання: чи від України залежить припинення війни? Адже не Україна розв’язала цю війну. Показовим моментом під час виступу вже самої Юлії Тимошенко були її спогади про часи ув’язнення і подяка сім’ї й тим, хто представляє її команду.

Очевидно, що Юлія Тимошенко змогла сформувати досить яскраву команду. Її форуми, які були присвячені, зокрема, безпековій сфері, привернули до себе неабияку увагу експертного середовища. На жаль, існує також інший бік формування подібних майданчиків. Адже піар-складова подібних заходів відволікає увагу від якісної дискусії поза політичними амбіціями.

З огляду на те, що перед президентськими виборами, які мають відбутися 31 березня цього року, згідно з опитуваннями, мають шанс вийти на фінішну пряму кілька потужних кандидатів, боротьба за цю посаду буде запекла. Найголовніше в цих передвиборчих перегонах — побажати кандидатам мудрості для того, щоб події сторічної давнини, коли Злуку між УНР і ЗУНР було зруйновано московською окупацією, не повторилися.

Нагадаємо, що на 21 січня офіційно зареєстровано уже 12 кандидатів у президенти. Реєстрація кандидатів триватиме до 8 лютого.

Валентин ТОРБА, фото Руслана КАНЮКИ, «День»

«День» у Facebook, , Google+

Новини партнерів