В літературі, як і в усьому іншому, талант означає відповідальність
Шарль де Голль, французький державний діяч, генерал, перший президент П'ятої республіки в 1958-1969 р.р.

Різдвяна столиця (фото)

Кияни та гості міста святкують народження Сина Божого

Вулиці української столиці сьогодні заповнені людьми. І це не дивно, бо сьогодні кияни та гості міста святкують одне з найбільших релігійних свят – народження Ісуса Христа, Сина Божого.

По всіх районах у Києві відбуваються різдвяні гуляння, переодягнена у традиційні костюми молодь виспівує колядки та щедрівки, танцює та жартує з перехожими, демонструючи атмосферу української народної традиції.

У центрі ж столиці відбуваються головні події. Сотні українців взяли участь у Спільній коляді за участі відомих фольклорних гуртів, які співали унікальні колядки з різних регіонів нашої країни!

Крім того, на Софійській площі відбулася Хода зіркарів. Цікаво, що Різдвяна зірка – це важливий атрибут Різдва Христового в українській народній традиції. Він символізує «Вифлеємську зірку», яка провістила чудесне народження Сина Божого. Сьогодні зірки виглядають по-різному, але раніше їх, зазвичай, виготовляли із звичайного решета, до якого прилагоджували «роги» та обклеювали різнокольоровим промасленим папером, прикрашали фольгою, стрічками й китицями, малювали релігійні сюжети. В середину Зірки вставляли свічку, створюючи «чарівне світло».

Сьогодні ж у костюмованій святковій ході взяли участь кілька десятків людей, які, співаючи колядки, рушили від храму Святої Софії до Михайлівського Золотоверхого собору. Зірки учасників вражали своєю красою і різноманітністю, що привертало увагу перехожих і туристів. На чолі ходи несли символ Різдва - Дідуха, що символізує багатство і добробут.

Загалом атмосфера у Києві дійсно різдвяна, тепла та весела. Прогулюючись містом, люди роздивляються театралізовані дії, фотографуються з колядниками у традиційному вбранні, приєднуються до святкової ходи. Навіть незнайомі люди бажають один одному щастя та добробуту і славлять Ісуса Христа.

Нагадаємо, що у київському метро відбулася різдвяна коляда.

Олександра ЯРЛИКОВА, «День». Фото Миколи ТИМЧЕНКА, «День»

«День» у Facebook, , Google+

Новини партнерів
comments powered by HyperComments