Свобода, друже мій, священна, це одна з найбільших цінностей, яку ми повинні врятувати за будь-яку ціну.
Ернесто Сабато, аргентинський письменник, фізик і художник

«Сад питань»

У Києві на Оболонській набережній відкрився Volume Park

На першій експозиції «Сад питань» представлені роботи відомих українських скульпторів: Олексія Золотарьова, Василя Грубляка, Данила Шуміхіна, Віталія Протосені, Катерини Бучацької, Іллі Новгородова та художниці з Латвії Гундеги Евелони, повідомляє Art Ukraine.

— Ми створюємо парк скульптур на противагу несмаку, що поглинули місто, — каже співавтор проекту Марина РАДИНСЬКА. — Хочеться, щоб у міському просторі кияни могли насолоджуватися не лише лебедями з... шин, а й справжнім мистецтвом.

— Проектом «Сад питань» ми хочемо сказати те, що хвилює кожного з нас сьогодні, стосовно розвитку країни, міста, будь-якої особистості в ньому, — говорить куратор Катерина РАЙ. — Ми пропонуємо інтегрувати в контекст публічного простору твори художників, що порушують теми пам’яті, меморіалізації, архаїки, розподілення територій та людини, яка існує нині в умовах постійної інтерференції визначень та цінностей...

Перед відкриттям парку біля Дніпра організатори провели дискусію на тему: «Принципи сучасного публічного мистецтва — ідеологія, смаки, тренди. Роль скульптури в місті».

— У світі скульптурні парки стали візитівками місць, де вони з’явились. Парк «Наталка» міститься не в центрі Києва — ідея децентралізації культурних проектів здається дуже продуктивною. До того ж, синтез мистецтва і природи виглядає дуже сучасно, — зауважує Світлана СТАРОСТЕНКО, куратор та продюсер проекту.

Volume park — інституція, діяльність якої спрямована на розвиток сучасної української скульптури. Крім експозицій просто неба, в межах організації діятиме міжнародна мистецька резиденція, де художники з різних куточків світу створюватимуть роботи для парку та обмінюватимуться досвідом з українськими митцями.

Першу експозицію можна побачити до 6 серпня.

Аліса АНТОНЕНКО. Фото Миколи ТИМЧЕНКА, «День»

«День» у Facebook, , Google+

Новини партнерів
comments powered by HyperComments