Ми досі ще рятуємо дистрофію тіл, а за прогресуючу дистрофію душ – нам байдуже
Василь Стус, український поет, перекладач, прозаїк, літературознавець, правозахисник, представникі культурного руху шістдесятників, Герой України

Сьогодні у Львові – виставка пам’яті о. Михайла Вербицького

В експозиції на вшанування пам’яті о. Вербицького – 56 світлин, які розповідають про життя та творчість Михайла Вербицького

«День» уже повідомляв, що Львівська обласна рада оголосила 2015-й на Львівщині Роком автора музики головної пісні України – Михайла Вербицького. Сьогодні у львівському Палаці мистецтв відкриють фотовиставку члена Національної спілки фотохудожників України, художника міжнародної федерації фотомитців AFIAP, члена Національної спілки журналістів України, члена СОФУ (Світове об’єднання фотографів-українців) Йосипа Марухняка «Мелодія для нації», присвячену 200-річчю від дня народження автора мелодії Гімну і 150-річчю першого публічного виконання «Ще не вмерла Україна».

В експозиції на вшанування пам’яті о. Вербицького – 56 світлин, які розповідають про життя та творчість Михайла Вербицького. Матеріалу для формування виставки, розповідає Йосип Марухняк, було достатньо, адже він був присутній майже на усіх заходах, присвячених Михайлові Вербицькому. «Отець Михайло Вербицький є для нас, українців, об’єднуючою постаттю – творцем Гімну, видатним композитором, якого нам ще слід відкрити, релігійною особою, інтелектуалом. Мова йде про державність, край, націю», – вважає автор світлин. І додає, що намагався показати дух цієї епохи через раритети – старі церковні книжки, кадильниці, хрести, через храм, присутність споруд, через архівні матеріали. А сучасність, каже, виражав через людей, які співають гімн, «їхній трепет в очах, коли вони кладуть руку на серце… «Так я намагаюсь показати зв’язок часу минулого і сьогоднішнього», – говорить автор експозиції «Мелодія для нації».

Варто зазначити, що «Мелодія для нації» – вже третя персональна виставка фотохудожника із циклу «Великі ювілеї». Попередні були присвячені 200-літньому ювілею Тараса Шевченка («Тарасовими шляхами») та 200-літтю Маркіяна Шашкевича («Відлуння Маркіянових дзвонів»).

Тетяна КОЗИРЄВА, Львів. Фото надані Йосипом МАРУХНЯКОМ.

«День» у Facebook, , Google+

Новини партнерів