Свобода, друже мій, священна, це одна з найбільших цінностей, яку ми повинні врятувати за будь-яку ціну.
Ернесто Сабато, аргентинський письменник, фізик і художник

Сотні українців утворили живий ланцюг між берегами Дніпра

На київському мосту Патона зібралися сьогодні сотні дівчат та молодиків, щоб утворити живий ланцюг, яким традиційно відзначають День Соборності України.

За словами організаторів, ця акція - символічна. Люди прийшли з прапорами та іншою національною символікою, взялися за руки та з'єднали собою два береги Дніпра, щоб показати, що Україна - єдина. Тут з самого ранку лунають українські народні пісні та гасла на кшталт "День Злуки - тримаймося за руки!".

День Соборності  відзначається щороку 22 січня в день проголошення Акту Злуки - об'єднання Української Народної Республіки й Західноукраїнської Народної Республіки, що відбулося 1919 року. Крім того, 22 січня 1918 року Центральна Рада своїм Четвертим Універсалом проголосила Українську Народну Республіку самостійною, незалежною, вільною державою українського народу.

На офіційному рівні 22 січня відзначається, згідно з указом президента Януковича від 30 грудня 2011 року, "День Соборності та Свободи України". Раніше це свято носило назву "День Соборності".

 

Фото Миколи ТИМЧЕНКА, "День"

«День» у Facebook, , Google+

Новини партнерів
comments powered by HyperComments