Демократія - це коли два вовки і ягня голосують щодо обіднього меню. Свобода - це коли добре озброєнне ягня оспорює результат такого голосування
Бенджамін Франклін, один із засновників США, політичний діяч, дипломат, вчений, письменник, журналіст, видавець, масон

Сучасне обличчя давньої столиці

Новий випуск «Маршруту №1» запрошує на гостину до Галича

«Звичайно, велич у часи короля Данила має дуже цінний посил для сучасників, - зазначає у своєму вступному слові головний редактор «Дня» Лариса ІВШИНА. - Данило, король Холма, Володимира і Галича, був тим, хто реально зупинив Орду перед Європою. Оце і є сьогоднішнє послання – зробити місто таким, яке би стало твердинею України на західному кордоні, привабливою вітриною українського способу життя. Показати, як це, коли люди пам’ятають свою історію і цілком можуть оволодіти всіма сучасними інструментами – і залучення інвестицій, і розвиток туристичної галузі, і створення гуманітарної аури».

На обкладинці свіжого глянцю художниця Анна ГАВРИЛЮК зібрала будівлі та монументи, які є візитівками Галича. На деревах сидять галки, яке наче тільки-но злетіли з давнього герба міста. Трохи нижче – їхні геральдичні «колеги», лев та грифон. А далі, на сторінках журналу, починаються розповіді про неочевидне, але не менш цікаве…

«Для літнього відпочинку ми зазвичай обираємо теплі та сонячні курорти чи переповнені вишуканою архітектурою поважні європейські столиці. Безумовно, від екстер’єрів та інтер’єрів палаців часів імперії Габсбургів чи паризьких вуличок перехоплює подих. Утім, корисно занурюватися і у власну історію, замальовуючи нові ділянки на особистій контурній карті України, - вважає редакторка випуску Дар’я ТРАПЕЗНІКОВА. - Нехай у Галицькому районі більше руїн, ніж збережених та «живих» донині будівель, проте навіть фундаменти, яким, до речі, майже тисячу років, випромінюють шалену енергетику. Що вже казати про неймовірні природні ландшафти навколо злиття Дністра і його приток! Галич – одне з ключових місць в історії України, тож може стати чудовим доповненням подорожі до більш популярних туристичних точок – Львова, Івано-Франківська чи гірських масивів. Тим паче, що під час літніх подовжених вихідних ми святкуємо два надважливих для нашої державності свята – День Конституції та День незалежності. Як на мене, непогана ідея – таким чином додати своєму відпочинку символізму та значущості».

«Як зазначила Лариса Олексіївна у своїй традиційно глибокій колонці, Галич – це одне з малих Великих міст України, якому ми «запроектували» повернення забутої слави, – говорить редакторка відділу кореспондентської мережі Ольга Харченко. – Цей «Маршрут №1» спонукає кожного поглянути на невелике місто на Івано-Франківщини зовсім інакше. Така особлива історична «оптика», можливо, по-новому відкриє Галич і для самих його жителів. Мені дуже подобається, що команді «Маршруту №1» вдалося, крім того, показати і Галич гостинний, той, що дбає про природу та свої унікальні пам’ятки і традиції. Наш глянець – гарний путівник для кожного, хто додасть це місто на мапу своїх мандрівок літа-2018».                

 «Смачний і стильний номер! - каже редакторка відділу «Суспільство» Марія ПРОКОПЕНКО. - Як завжди, чудова, свіжа за кольорами обкладинка з галками, які нагадують круків у лондонському Тауері, символ довголіття і розважливості британської монархії. А ще у журналі багато кулінарних сторінок. Традиційні рецепти караїмів, смаколики від пані Стефи (вона ж - відома дослідниця  галицької кухні Маріанна Душар). От, наприклад, вже хочу спробувати приготувати лазанки. Назва недарма нагадує про лазанью, відому страву італійської кухні, адже, виявляється, лазанки привезли на Галичину кухарі цієї країни, які готували для королеви Бони Сфорци. Якщо ви теж захочете скуштувати якісь із цих страв, за фігуру можна не хвилюватися - новий «Маршрут №1» розповідає про чимало місць, де можна активно відпочити. Це і Галицький нацпарк, і Дністер, яким можна сплавлятися, наприклад, на каяках, і заповідник «Давній Галич». Містечко в Івано-Франківській області вабить можливістю відчути історію часів короля Данила. Але щоб відкрити усі багатства Галича, треба трохи підготуватися, і наш глянець у цьому допоможе».  

Сміливо замовляйте путівник Галичем від креативної команди «Дня» на сайті або у відділі реалізації за телефоном  +38 (044) 303 96 23. З 22 червня його можна придбати і у кіосках.

Дар'я ТРАПЕЗНІКОВА, фото Миколи ТИМЧЕНКА, «День»

«День» у Facebook, , Google+

Новини партнерів
comments powered by HyperComments