Україно, дозволь мені серед твого безголов'я головою тривожною прорости!..
Іван Драч, український поет, перекладач, кіносценарист, драматург, державний і громадський діяч, критик часів радянської епохи

«Свіжа кров» на подіумах Ukrainian Fashion Week

Останній день в основній локації – Мистецькому Арсеналі Український тиждень моди присвятив новачкам.

Платформа New Names була заснована ще у 2003 році і відтоді продукує зірок вітчизняної моди. Цьогоріч оргкомітет отримав більше 40 заявок від молодих талантів. Шестеро відібраних початківців продемонстрували свої невеликі (по 10-12 моделей) колекції. У спільному нон-стоп показі взяли участь бренди Vilvilian, GuAsh, ultrasound, KRYHITQA, Oh Cherie та MARIA.

Ці модельєри, як і гравці вищої модної ліги, мають кардинально різні джерела натхнення та способи реалізації своїх задумів. Одні беруть за основу класичні моделі та додають футуристичні нотки чи краплину street-style, інші граються з  силуетами та лініями крою. У кольоровій гамі усе ті ж два табори – або монохромні колекції у спокійних базових кольорах, або уся палітра відтінків одного кольору чи розмаїття барв на кожній моделі.  У принтах – найширший простір для фантазії: тут і величезні акваріумні рибки, і жіночі сльози, і поміхи на екрані ультразвукового апарату, і написані розгонистим почерком рядки з віршів, і прості, але потужні гасла на кшталт «Встань и иди». 

Після показу New Names свої колекції продемонстрували ще 10 молодих, але трохи більш досвідчених дизайнерів. І їм, і їхнім колегам-новачкам вистачає зухвальства та креативності. Тож за ними варто стежити уважно, щоб вчасно підтримати розвиток двигунів українського модного прогресу.

Дар’я ТРАПЕЗНІКОВА, «День». Фото Артема СЛІПАЧУКА, «День».

«День» у Facebook, , Google+

Новини партнерів
comments powered by HyperComments