В літературі, як і в усьому іншому, талант означає відповідальність
Шарль де Голль, французький державний діяч, генерал, перший президент П'ятої республіки в 1958-1969 р.р.

Свято різноманіття культур

У Києві відбувся 25-ий IWCK Charity Bazaar

Уже 25-ий раз у Києві відбувся IWCK Charity Bazaar - Благодійний ярмарок, що влаштовує Міжнародний жіночий клуб Києва. Цього року кількість посольств, що взяли участь у події, збільшилася - до 42 країн.

Як зазначила на відкритті президент Міжнародного жіночого клубу Києва Валері СТУЛІКОВА, організатори та посольства працювали дуже  тяжко для того, щоб підготувати красиві стенди.

"Це дуже красива подія, і саме завдяки вам, хто створює її", - наголосила голова комітету по збору коштів Соня ЗЕМАНОВА. Вона зазначила, що над підготовкою базару працювали дві тис. людей і подякувала за участь у ярмарку послам та членам дипломатичних представництв, адже підготовка до цієї події триває тижнями.

Відкрив цьогорічний ярмарок посол Канади в Україні Роман ВАЩУК який зазначив. "Українці повинні тішитися тим, що вони мають один з найдовших святкових сезонів світу. Від Романа до Йордана - це більш, ніж півтора місяці святкувань. І ми їх сьогодні разом з вами відкриваємо", - сказав він, наголосивши на тому, що для міжнародної спільноти це можливість зібратися та ділитися одне з одним і українцями.

Як завжди, початку ярмарку передував парад прапорів - від Аргентини до України, а офіційний старт торгівлі дала урочиста церемонія розрізання послами стрічки.

Кожне посольство представило на ярмарку різні товари, якими відомі їхні країни: посольство Перу - теплі речі, посольство Бельгії - цукерки та вафлі, посольство Австрії - імбирні пряники, посольство Узбекистану - східні солодощі. Крім того, майже кожне посольство представило свої традиційні страви. Посольство Куби привертало увагу відвідувачів запальними танцями. А біля стенду амбасади Туреччини можна було опанувати мистецтво Ебру - спосіб оздоблення паперу унікальними візерунками, що спершу створюються на поверхні води. 

Організатори вже традиційно передбачили насичену культурну програму: на сцені виступали дитячі танцювальні колективи та представляли традиційні танці різних країн світу: Німеччини, Індонезії, Узбекистану, Греції та інших країн.

Доки дорослі ознайомлюються з асортиментом інших країн, дітям також є чим зайнятися, адже на третьому поверсі для малечі організували спеціальну програму: танці, пісні, майстер-класи тощо.

Нагадаємо, IWCK був заснований у 1992 році групою іноземних жінок. Зараз до неї входять понад 25 членів із 60 країн світу - представники дипломатичних корпусів, акредитованих в Україні, дружини  дипломатів, бізнесменів, представниці культурних і підприємницьких спільнот. У минулому році Charity Bazaar заробив 3.5 млн. гривень, які повністю були витрачені на благодійність в Україні.

"День" звернувся до послів інших країн, присутніх на події, з проханням прокоментувати цю подію та сказати, що їх приваблює в ній найбільше:

Надзвичайний і Повноважний посол Канади в Україні Роман ВАЩУК в коментарі "Дню" сказав: "Мені подобається загально святковий настрій. Люди виходять зі своїх щоденних ролей і взаємно допомагають, торгують, щось прикрашають. Це тішить".

Тим часом Надзвичайний і Повноважний посол Франції в Україні Ізабель ДЮМОН відзначила, що це дуже хороша подія для всіх посольств, які беруть участь у житті України та нагода бути разом у цей святковий момент.

"Я бачу багато послів, які продають товари. І це дуже визначально", - так прокоментував подію Надзвичайний і поважний посол Японії в Україні Сумі ШІГЕКІ.

 

"ЦЕ ЧУДОВА НАГОДА НАСОЛОДИТИСЯ ПЕРЕД РІЗДВОМ"

Ернст РАЙХЕЛЬ, Надзвичайний і Повноважний посол Німеччини в Україні:

- Це чудова нагода для людей насолодитися перед Різдвом. Подія красива та різноманітна. Чарівні маленькі діти представляли на сцені свої країни. Це дуже приємний момент. Щодо того, що представляє наше посольство, то в нас є бар, де люди можуть купити глінтвейн. Крім того, у нас є велике різноманіття німецьких продуктів. У нас є навіть іграшкові пилки.

 

"ЦЕ ПОКАЗУЄ, НАСКІЛЬКИ ІНТЕРНАЦІОНАЛЬНИЙ КИЇВ"

Йонет Джан ТЕЗЕЛЬ, Надзвичайний і Повноважний посол Туреччини в Україні:

Те, що моїй родині подобається найбільше в цій події - це те, що вона перш за все добровільна, внески йдуться від суспільства. Жінки, дівчата та хлопці збираються разом, готуються до цього дня, переконують зробити свій внесок. Це колективна чудова подія для благодійності. І крім того, вона дуже інтернаціональна. Це показує, наскільки інтернаціональний Київ і наскільки Україна відкрита для світу.

 

"ЛЮДЯМ УЖЕ ДУЖЕ ПРИЄМНО ЗУСТРІЧАТИСЯ ТУТ"

Красімір МІНЧЕВ, Надзвичайний і Повноважний посол Болгарії в Україні:

Відтоді, як я вперше побачив цей базар, вирішив, що наше посольство теж братиме в ньому участь. І ми справді беремо участь і розширюємо її. Я дивлюся й інші кіоски - вони стають все багатшими і все красивішими. Напевно, людям уже дуже приємно зустрічатися тут, знаходити речі, які інакше не знайдеш і разом з тим - включатися в цю благодійну подію. Тут дуже приємно. Напевно, я востаннє беру участь у ній, як посол, але я впевнений в тому, що наше посольство продовжить брати участь у події.

 

"АБСОЛЮТНО ВСІ ЖІНКИ ПОСОЛЬСТВА ПРИГОТУВАЛИ СОЛОДОЩІ, РІЗНІ ГРУЗИНСЬКІ КУЛІНАРНІ ВИРОБИ"

 Гела ДУМБАДЗЕ, Надзвичайний і Повноважний посол  Грузії в Україні:

Дуже святковий настрій. Ми всіляко вітаємо різні благодійні акції. Ця акція особлива, відбувається раз на рік і вже в 25-ий раз. Тут представлено дуже багато посольств. Ми постаралися підійти до цього питання з новою концепцією, попросили взяти участь грузинські фірми алкогольних, мінеральних виробів. Я попросив співробітників посольства в домашніх умовах щось самостійно приготувати, щоб було відчуття, що ти сам, як індивідуум береш участь у підтримці українських дітей. Моя дружина для цієї події особисто приготувала мандаринове варення. І абсолютно всі жінки посольства приготували солодощі, різні грузинські кулінарні вироби.

 Я бажаю українському народу процвітання, возз’єднання зі своїми територіями, щоб усе було мирно і щоб діти ніколи не хворіли.

 

"ПОДІЯ ДУЖЕ ДОБРЕ ОРГАНІЗОВАНА"

Меліса О'РУРК, Надзвичайний і Повноважний посол Австралії в Україні:

Австралія вдруге бере участь у ярмарку, але я, як посол, беру участь вперше, адже я тут з вересня. Мені подобається той факт, що ми робимо внесок у благодійність, допомагаємо людям з обмеженими можливостями тут, в Україні. Подія дуже добре організована. Але Австралія, звичайно, найкраща. Особливо, з нашими кенгуру та коала, біля яких люди можуть сфотографуватися.

 

"ПОДІЯ БУДУЄ ТРАДИЦІЮ ДОБРОГО СУСІДСТВА"

Манодж КУМАР БХАРТІ, Надзвичайний і Повноважний посол Індії в Україні:

Я втретє  відвідую цей базар. Це одна з унікальних можливостей, на якій представлена культура та пропонуються продукти з різних країн в одному місці в Києві. Для мене це найважливіша частина. Не важливо українець чи іноземець відвідують цей благодійний базар, це дає людині повну картину того, як інші країни поводяться комерційній та культурній сфері. Адже є культурна програма від різних країн. Крім того, є кухня різних країн. Той факт, що гроші, зібрані на ярмарку, йдуть на благодійність та на допомогу людям, які перебувають в скруті - це інший важливий аспект цієї міжнародної події. Проведення її раз на рік будує традицію доброго сусідства. Я б хотів заохотити організаторів цієї події робити внесок, щоб зробити її більш популярною і проводити кожного року.      

Наталія ПУШКАРУК, "День". Фото Миколи ТИМЧЕНКА, "День"

«День» у Facebook, , Google+

Новини партнерів
comments powered by HyperComments