Наша Батьківщина благає допомоги красномовства, бо так багато її преславних подвигів поминається глибокою мовчанкою.
Феофан Прокопович, український богослов, письменник, поет, математик, філософ, перекладач, публіцист, науковець

Символ дружби

Японське посольство організувало прийом біля Оперного театру з нагоди милування сакурою — «ханамі»

Посол Японії в Україні Такаші Кураї продовжує дивувати, демонструючи дедалі поглибленіші знання української мови. Якщо раніше він говорив кілька речень під час своїх виступів і потім переходив на японську, то цього разу 23 квітня під час відкриття церемонії «ханамі» біля Оперного театру в Києві пан Кураї говорив лише українською і без папірця.

Японський посол зокрема нагадав, що два роки тому, коли Україна та Японія святкували 25-річчя дипломатичних відносин, по всій Україні посадили 1600 сакур, зокрема й десять дерев сакури біля оперного театру в Києві.

«Сакура — символ Японії, — підкреслив посол, і водночас наголосив риторичне запитання: — А  яка квітка є символом України? Це калина чи, можливо, соняшник? Але дехто каже, що це сакура, якщо це так, то я був би дуже радий».

За його словами, в Японії в квітні розпочинається багато речей — державний бюджет, початок шкільного року, вступ на роботу, а також цвіте багато сакури. «Тому для японців, — продовжив посол, — сакура пов’язана з початком нового, отже й сакура, яку посадили два роки тому, символізує початок нових відносин між Японією та Україною. Київ дуже гарне місто, а сакура, яку ми посадили, робить його ще гарнішим. Я був би дуже радий, якби ці місця стали місцями відпочинку для українців, де хоча б трохи згадували про теплі відносини між Японією та Україною».

Після короткого виступу пан Кураї запросив гостей на чайну церемонію, скуштувати суші і саке і таким чином хоча б на мить зануритись у світ японських традицій.

При цьому він попросив вибачення за те, що на сьогодні, на 23 квітня, повністю не розквітнули сакури біля Оперного театру.

«МИ БУДЕМО БУДУВАТИ З НОВИМ ПРЕЗИДЕНТОМ ВІДНОСИНИ В ЩЕ БІЛЬШОМУ ФОРМАТІ»

«День» також скористався можливістю запитати посла про враження від президентських виборів в Україні. Пан Кураі сказав таке: «По-перше, вибори президента в Україні — це справа самих українців і це їхній вибір, на який Японія жодним чином не може впливати. По-друге, ми вважаємо, що вибори відбулися дуже спокійно й у атмосфері змагання. Я думаю, що ми будемо будувати з новим президентом відносини між Україною та Японією в ще більшому форматі. Сьогодні від прем’єр-міністра Японії Сіндзо Абе пану Зеленському були направлені вітання з перемогою на президентських виборах».

— Пане посол, сьогодні українські ЗМІ поширили повідомлення з посиланням на японське агентство Kyodo, що в щорічній доповіді МЗС Японії під назвою «Синя книга з дипломатії» за 2019 рік зникла фраза «чотири північні острови належать Японії», що фігурувала в аналогічній доповіді за 2018 рік. Можете це прокоментувати?

— Такого не може бути (відповів українською мовою). Я думаю, що це якесь помилкове повідомлення в пресі (продовжив японською). Така фраза — «чотири північні острови належать Японії» є — тому це якась помилка. Можливо, відстань між Японією та Україною досить велика — 7 тис. км, тому просто якісь помилки виникають в інформаційному полі (сміється).

Чайну церемонію проводила Ольга Сільницька, викладач українсько-японської школи Урасенке. Вона розповіла, що зелений чай збирають навесні і зберігають у вакуумній упаковці до листопада, а тоді його мелють до часток у 5 мікрон. Цей порошок заливають кип’ятком, який тримають на вогні зі спеціального вугілля, привезеного з Японії.

Отриманий напій зеленого кольору надає бадьорість і піднесення. Тому рекомендують його вживати лише зранку.

Микола СІРУК, фото Руслана КАНЮКИ, «День»

«День» у Facebook, , Google+

Новини партнерів