Історія – скарбниця наших діянь, свідок минулого, приклад і повчання для сьогодення, застереження для майбутнього
Мігель де Сервантес, іспанський новеліст, драматург і поет, класик світової літератури

У День народження Сенцова на Майдані пройшла акція на підтримку політв’язнів

Сотні небайдужих зібралися на Майдані 13 липня, у день народження Олега Сенцова, для участі в акції Free Sentsov на підтримку українців, яких Кремль тримає в полоні в російських тюрмах.

“Сьогодні день народження нашого друга, українського режисера, громадянина та патріота України, який зараз є в’язнем Кремля за політизованими та незрозумілими обвинуваченнями. Тому що Путіну невтямки, що руський хлопець з Криму не з аплодисментами зустрічає “зелених чоловічків”, а з опором та вимогою повернути його рідний Крим до складу України та припинити його анексію. І тому Олег зараз у тюрмі, отримав  20 років. А крім Олега, є ще дуже велика кількість кремлівських в’язнів”, - заявив, виступаючи перед присутніми, один з організаторів акції, координатор ГО “Автомайдан Київ” Дмитро Карп, повідомляє Укрінформ.

Він нагадав, що сьогодні 61 день годування Олега Сенцова: “Олег голодує за всіх та вимагає звільнити усіх в’язнів”.

Карп також зазначив, що лідер Німеччини Ангела Меркель та президент Франції Еммануель Макрон не реагують на заклики вплинути на Путіна, щоб  той  звільнив українських політв’язнів. Водночас, він додав, що нині велика надія покладається на лідера США в цьому питанні: “У нас є одна велика надія на те, що президент США Дональд Трамп 16 липня у Гельсінки обов’язково підніме питання звільнення Олега Сенцова та усіх українських в’язнів з полону російського режиму, який фактично є терористичною загрозою усьому світу”.

Сестра Олега Сенцова Наталія Каплан  подякувала всім, хто прийшов на акцію на підтримку її брата, та наголосила, що такі акції є дуже важливими для звільнення українців з російських тюрем. “Я впевнена, що Олег та  всі інші політв’язні скоро будуть звільнені. І це — завдяки вам. Олег передав  величезну подяку всім, хто бере участь в акціях. Він прекрасно знає, що це дуже важливо”, - заявила Каплан, яка нещодавно мала змогу вперше зустрітися з братом.

Присутній на акції колишній політв’язень Кремля, заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу Ахтем Чийгоз наголосив, що незаконно утримувані в російських тюрмах українці продовжують боротися за Україну, і про це не потрібно забувати: “Боротьба та голодування наших хлопців спрямовані на те, щоб показати всьому світу, що зараз відбувається в нашій країні, як сусід жахливо знищує наших мирних жителів, як жахливо окупував нашу Батьківщину, наш Крим. Сьогодні сотні тисяч людей там знаходяться у дуже важкому стані. Ось на це спрямована боротьба наших хлопців, які сидять в застінках Кремля”.

Він підкреслив важливість продовження акцій, спрямованих на підтримку звільнення українців. При цьому Чийгоз висловив переконання, що основну роль у звільненні можуть відіграти міжнародні лідери, які  мають ставити цю вимогу перед Путіним.

Учасники акції тримали в руках плакати з вимогою звільнити Олега Сенцова та інших українських бранців. Окрема увага була приділена необхідності звільнення Миколи Карпюка - одного з лідерів українського національного руху.

Після мітингу на Майдані відбулася вже  традиційна хода та автопробіг до посольств Франції та Німеччини (країн - членів Нормандської четвірки) з метою передачі  звернення до Еммануеля Макрона та Ангели Меркель посприяти звільненню українських політв’язнів Кремля.

Фото Артема СЛІПАЧУКА, "День"

«День» у Facebook, , Google+

Новини партнерів
comments powered by HyperComments