Віднайшовши героїчний життєвий ідеал, нація не боїться вже ніяких фізичних ударів
Олег Ольжич, український поет, політичний діяч, археолог, очолював культурно-освітню референтуру ПУН (1937)

У Дніпро повернулася зима

Влада міста має намір звернутися до уряду по допомогу у зв'язку зі стихійним лихом – різким похолоданням та рясним снігопадом.

Про це заявив на прес-конференції міський голова Дніпра Борис Філатов. За його словами, ніхто й припустити не міг, що в другій половині квітня може випасти 20–30 сантиметрів снігу. «Такого не пам'ятає ніхто. Це справжнє стихійне лихо», – зазначив мер. У ніч на середу сніг укрив зелені газони і квітучі дерева. Через те що температура на вулиці опустилася до нуля і виникли снігові замети, до п'ятниці включно, за розпорядженням міського голови, припинено заняття у всіх міських школах. Влада намагається подати тепло в пологові будинки і лікарні.

Проте до житлових будинків подати тепло, швидше за все, не вдасться, оскільки централізовані котельні вже стоять на літньому ремонті, а в значній частині з них розібрані котли й обладнання. Борис Філатов повідомив, що за необхідності котельні все-таки запускатимуть, незважаючи на те, що місто не укладало договорів на постачання газу. «Несанкціоновано відбиратимемо газ і платитимемо за подвійним тарифом», – запевнив мер.

Найбільші проблеми в місті виникли через те, що під вагою снігу впало близько сотні великих дерев, які перекрили дороги, пошкодили електричні дроти вуличного освітлення і контактні лінії електротранспорту. З 14 трамвайних маршрутів зупинилися 10, не працюють також 6 із 17 тролейбусних ліній. Через замети доріг у середу частково або повністю було паралізовано низку автобусних маршрутів, і чимало жителів міста вранці не змогли дістатися на роботу. Як повідомив заступник міського голови Михайло Лисенко, комунальні служби міста терміново переоснащують техніку, встановлюють ковші і скрепери, які встигли зняти після зими, щоб знову розчищати дороги і проїзди.

Борис Філатов закликав керівників підприємств, а також пересічних громадян вийти у двори та на вулиці і допомогти в боротьбі зі сніговою стихією. За його словами, він звернувся по допомогу до інших міст, хоча й там становище не краще. Найбільшою проблемою в місті керівники мерії вважають пошкоджені дерева – їх у місті нарахували близько 3 тисяч. Для того, щоб розпиляти і вивезти стовбури і суччя, говорять у «Міськзеленбуді», знадобиться не менше двох тижнів. А тим часом снігопад із різким зниженням температури в Дніпрі триває, і, за прогнозом синоптиків, природний катаклізм триватиме до кінця поточного тижня.

Вадим РИЖКОВ, «День», Дніпро. Фото Юрія СТЕФАНЯКА

«День» у Facebook, , Google+

Новини партнерів
comments powered by HyperComments