Безлад не створює порядку. Якщо око зодчого — хаос, будівля буде Вавилонською вежею.
Віктор Гюго, французький письменник

У Києві біля Михайлівського Золотоверхого вшановують пам'ять загиблих героїв

Заходи вшанування пам'яті захисників, загиблих у боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України, розпочалися 29 серпня біля Стіни пам’яті на площі біля Михайлівського Золотоверхого собору.

Заходи розпочалися загальнонаціональною хвилиною мовчання.

Після цього відбулося відкриття артпроєкту "Жива пам’ять", присвяченого загиблим у російсько-українській війні – PLUS 1.

В основі проєкту — експозиція на честь українських військових, які загинули в російсько-українській війні на Донбасі та в Криму у 2014-2018 роках, та їхніх сімей. "Плюс один" означає: ще один українець, ще один боєць, ще один батько, ще один чоловік, ще один співак, ще одна сестра, ще один друг, ще один брат, ще один доброволець, ще одна відповідь російській пропаганді.

Предстоятель Православної церкви України, Блаженніший митрополит Епіфаній провів загальнодержавну поминальну панахиду за загиблими. Затим планується покладання квітів до Стіни пам'яті.

Після завершення меморіального заходу розпочнеться концерт-реквієм за участю муніципальної академічної чоловічої хорової капели ім. Л.Ревуцького, а також тематична програма від учасників бойових дій, авторів-виконавців власних пісень, "Пісні народжені в АТО" та Заслуженого ансамблю пісні і танцю Збройних сил України.

Як повідомлялося, вранці Президент Володимир Зеленський, Голова Верховної Ради Дмитро Разумков, Прем'єр-міністр Денис Шмигаль і керівник Офісу Президента Андрій Єрмак узяли участь у заходах вшанування пам'яті захисників України у Меморіальному комплексі Міністерства оборони.

29 серпня — День пам'яті захисників України, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України.

Саме на ці серпневі дні 2014 року припав пік Іловайської трагедії, коли в результаті протистояння російським військам українські збройні підрозділи потрапили у вороже оточення.

Фото Миколи Тимченка, "День"

«День» у Facebook, , Google+

Новини партнерів