Свобода, друже мій, священна, це одна з найбільших цінностей, яку ми повинні врятувати за будь-яку ціну.
Ернесто Сабато, аргентинський письменник, фізик і художник

У Києві попрощалися з Левком Лук'яненком

У Києві попрощалися з українським дисидентом і політиком, автором Акта проголошення незалежності України Левком Лук'яненком.

Це дійсно той унікальний випадок, коли до людини ставилися із повагою і прихильники, і вороги. Фактично все своє життя Левко Григорович присвятив Україні — спочатку відновленню її незалежності, а потім — її розвитку. І дуже символічно, що свій день народження він святкував в день проголошення незалежності України — 24 серпня. Але цього разу не судилося. Левко Лук’яненко помер 7 липня (після хвороби), не доживши до свого 90-річчя і до 27-ї річниці незалежності всього лише півтора місяці.

Левко Лек'яненко був людиною незламною і безкомпромісною в боротьбі за незалежність України. Водночас він був людяним, і законфліктувати з ним навіть у суворих умовах таборів було дуже важко. Так про нього згадували ті, хто прийшов сьогодні попрощатися з українським дисидентом.

Про те, яким залишиться Левко Григорович в нашій пам’яті і яка його роль в історії України читайте у матеріалі "Вістовий з Гетьманщини".

«День» у Facebook, , Google+

Новини партнерів
comments powered by HyperComments