Великою нацією нас робить не наше багатство, а те, як ми його використовуємо.
Теодор Рузвельт, 26-й президент США, лауреат Нобелівської премії миру

У Києві пройшла акція "Нагадай про кожного", присвячена політв'язням і полоненим (фото)

10 жовтня о 18:30 по усій Україні відбулася всеукраїнська акція «Нагадай про кожного». Організатори присвятили її тим, хто досі у полоні ворога. Тим, кого убивали і катували. Тим, кого рідні не втрачають сподівань побачити живими. 

Ще одне гасло акції — нагадай про кожного, хто забув свої обіцянки, хто забув про відповідальність за проблеми полону і зниклих безвісти, хто не може або не хоче покарати вбивць українців.

На акції також висунули конкретні вимоги до влади:

1. Прийняття закону про полонених, який законодавчо фіксує правовий статус та закріплює необхідну соціальну допомогу.

2. Прийняття закону про воєнні злочини, що дасть змогу імплементувати норми міжнародного права, у такий спосіб підтвердивши спроможність України судити за міжнародні злочини, які є загальновизнані у світі, до яких не застосовують строків давності.

3. Забезпечити роботу Комісії Кабміну з питань зниклих безвісти, яка вже не функціонує близько двох років, та дати змогу представникам родин зниклих безвісти брати участь у засіданнях.

4. Визначити відповідальну особу при Офісі Президента з питань полону та зниклих безвісти для покращення комунікації і координації між родинами полонених та зниклих безвісти, експолоненими та державними органами.

5. Забезпечити працівникам СБУ ефективну роботу у питанні збору інформації щодо обміну та правової оцінки дій звільнених.

Фото Миколи Тимченка, "День"

«День» у Facebook, , Google+

Новини партнерів