Не можуть вести когось за собою ті, що не мають ніяких внутрішніх даних на те, щоб самих себе повести.
В’ячеслав Липинський, український політичний діяч, історик, історіософ, соціолог, публіцист

У Києві відбувся форум Age of Crimea, присвячений проблемам Криму

26 лютого у Києві відбувся форум Age of Crimea, присвячений проблемам Криму.

Чи достатньо сьогодні робить Україна (влада, суспільство) для того, щоб не забувати про свою територію, щоб підтримувати зв’язок з людьми в Криму і щоб наблизити час деокупації? Напевно, ні. Які кроки можна зробити вже зараз, щоб відстояти українську ідентичність і протистояти російській окупації?

На ці питання намагалися дати відповіді учасники форуму.

Відкриваючи захід, лідер кримськотатарського народу, народний депутат Мустафа Джемілєв подякував Президенту за визнання 26 лютого днем кримського спротиву російській окупації. «Це має велике значення для всієї України, а особливо для жителів Криму. Опір сепаратизму й окупації здійснювався постійно, незважаючи на продовження терору з боку окупантів, він триває по сьогодні. 26 лютого 2014 — стало піком зіткнення між вірними батьківщині громадянам України та сепаратистами і провокаторами, а також, так званими, добровольцями, яких завозили з РФ з метою змусити депутатів Верховної Ради Криму прийняти звернення до Путіна передати Крим Російській Федерації. Належної реакції з боку української влади для нейтралізації окупантів, на жаль, не було», — сказав Джемілєв.

Перед учасниками форуму виступив також Президент України Володимир Зеленський.

На думку Зеленського, одного дня Крим обов’язково повернеться до України. «Повернення Криму             — запорука безпеки на планеті. Повноцінне настання миру буде в Криму», — додав він.

 

Фото Руслана Канюки, "День"

«День» у Facebook, , Google+

Новини партнерів