Це сувора діалектика – щоб піти далі, треба знати, звідки йти.
Джеймс Мейс, американський історик, політолог, журналіст, професор Києво-Могилянської академії, дослідник голодомору в Україні

У Києві вручили Премію імені Бориса Возницького (фото)

Нагороду за вагомий особистий внесок у розвиток музейної справи отримала Тетяна Сабодаш, головний хранитель музею-заповідника «Олеський замок»

Лауреата оголосили 15 квітня у Національному культурно-мистецькому та музейному комплексі «Мистецький Арсенал». Це – друге вручення премії, цьогорічний призовий фонд склав 20 тисяч гривень. Тетяна Сабодаш працює в Олеському замку з 1970-х років. «До нашого музею приїздять люди зі всієї України. І ми вітаємо усіх, бо наша головна мета – служити людям, нести їм спокій, радість та впевненість», - ділиться Тетяна Сабодаш. За словами цьогорічного лауреата, премія, скоріш за все, використають, щоб закінчити ремонт одного із залів Олеського замку. Грошей якраз вистачить на придбання необхідних кондиціонерів та штор. Зал відкриють вже 18 травня, на День музеїв. 

«Люди, які працюють з премією, фактично, працюють ні за що, єдина їх мета – підтримати музейників України, - зауважує донька Бориса Возницького, директор Львівської національної галереї мистецтв Лариса Разінкова-Возницька. – Зараз майже немає допомоги коштами музеям від держави, і ця премія – поштовх для людей, щоб вони і далі щось робили, оберігали нашу спадщину». 

Музейників Лариса Разінкова-Возницька порівнює із героями, адже ці люди отримують копійки і повністю віддають себе справі. Немов на підтвердження цієї тези, Тетяна Сабодаш зізналася: «Попри важкі часи ми все одно працюємо над науковими каталогами, виставками, статтями. Як і у всіх людей, у нашому музеї бувають моменти песимізму, чорної депресії. Ніби робиш щось, а ця гора непробивна. Але все одно знаходимо у собі сили, люди приходять до нас, і це, як сонце. Заради людей готові працювати знов і знов».

Нагадаємо, Премія імені Бориса Возницького є українською недержавною премією, якою відзначають осіб або колективи, що зробили вагомий внесок у розвиток музейної справи країни. Премія вшановує пам’ять Бориса Григоровича Возницького – подвижника української музейної справи. За ініціативи Бориса Возницького засновано багато художньо-меморіальних музеїв, зокрема, Музей першодрукаря Івана Федорова і Музей Пінзеля, відновлено замки Галичини: Олеський, Золочівський, Підгорецький та Свірзький.

Нагороду заснували «Мистецький Арсенал» разом зі Львівською національною галереєю мистецтв  і Благодійним фондом «Мистецький Арсенал» 2013 року. Премія вручається раз на два роки.

Марія ПРОКОПЕНКО, «День», фото Артема СЛІПАЧУКА, «День»

«День» у Facebook, , Google+

Новини партнерів
comments powered by HyperComments