Зрушити націю мусить її ж еліта.
Ярослав Стецько, український політичний та військовий діяч, активний діяч ОУН

У Латинській катедрі відбулася Різдвяна «Пастирка»

Вчора вечором, у надвечір'я Різдва Христового за григоріанським календарем, у Латинському катедральному соборі Львова відбулася урочиста Різдвяна меса «Пастирка». Сотні вірян прийшли на службу, щоб воздати хвалу народження Ісуса Христа.

Очолив богослужіння архиєпископ-митрополит Львівської РКЦ Мечислав Мокшицький. Проводив він його у співслужінні з єпископами та отцями.

Під час служби віряни також молилися за те, щоб вдалося побороти пандемію коронавірусу у світі та за мир в Україні.

Крім того, на месі були присутні отці з інших християнських конфесій. Зокрема архиєпископ Львівський УГКЦ Ігор Возьняк долучився до проведення «Пастирки».

Довідка «Дня»:

Пастирка — особливе Богослужіння, яке спочатку відправляли лише у Вифлеємі. У VІ ст. цей звичай запроваджено також у Римі. Служба відправлялась у храмі Санта Марія Маджоре, де знаходилась імітація печери Різдва. З Риму традиція нічних різдвяних Божих служб поширилась на інші регіони. Урочиста меса відправляється на спомин про Святу ніч Божого народження, коли здивовані пастушки прибігли до стаєнки і побачили там свого Спасителя. Таким чином у надвечір'я Різдва кожен римо-католицький храм стає духовним Вифлеємом.

Павло Паламарчук, Львів, "День", фото автора

«День» у Facebook, , Google+

Новини партнерів