Віднайшовши героїчний життєвий ідеал, нація не боїться вже ніяких фізичних ударів
Олег Ольжич, український поет, політичний діяч, археолог, очолював культурно-освітню референтуру ПУН (1937)

У Львові відбулася святкова хода до Дня матері

Сьогодні, 10 травня, львівський осередок Союзу українок провів урочисту ходу. Святково вбрані, у вишиванках, союзянки зібралися біля Церкви святого Юрія і зі Святоюрської гори перейшли до пам’ятника Шевченку, де декламували вірші, вигукували «Слава Україні». Згодом перейшли до Театру Заньковецької – на святкову академію з нагоди 25-річчя відновлення діяльності Союзу українок в Україні.

За словами голови Львівського обласного відділу Союзу українок Ольги Пастушенко, Союз українок відновив діяльність 1990 року, а заборонили організацію 1939 року. Нагадаємо, що Союз українок – найбільша жіноча організація в Галичині, перейменована 1917 року з «Жіночої громади». Метою Союзу українок була активізація жінок, піднесення їхнього освітнього й економічного рівня (зокрема, фахового досвіду у ділянці хатнього господарства), суспільної гігієни, суспільної праці, участь у світовому жіночому русі тощо. Союз українок своєю працею виховав новий тип української громадянки, а тим самим зміцнив і поглибив українську свідомість. У статуті теперішньої Всеукраїнської жіночої громадсько-просвітницької організації «Союз Українок» зазначено, що вона є «… спадкоємницею демократичних традицій СУ, що діяв в Україні з 1917 року».

Щодо Дня матері, то це – міжнародне свято. В Україні відзначається з 2000 року у другу неділю травня.

Вперше офіційно встановлене Конгресом США 101 рік тому – 8 травня 1914-го. Слідом за США другу неділю травня оголосили святом мами 23 країни (в тому числі – Бахрейн, Гонконг, Індія, Малайзія, Мексика, Нікарагуа, Об'єднані Арабські Емірати, Оман, Пакистан, Катар, Саудівська Аравія, Сингапур, Австралія та Україна). Ще 30 країн вшановують неньок в інший час року.

 

Тетяна КОЗИРЄВА, Львів. Фото Павла ПАЛАМАРЧУКА

«День» у Facebook, , Google+

Новини партнерів
comments powered by HyperComments