У державців немає місця для філософії.
Томас Мор, англійський письменник, філософ, державний діяч, лорд-канцлер, Святий Римо-католицької церкви

У Львові відкрилася виставка про австрійського архікнязя, що помер за Україну

У будівлі Львівської облдержадміністрації на другому поверсі відкрилася банерна виставка, присвячена українському військовому діячу, політику, дипломату, поету Василю Вишиваному. Народжений у Австро-Угорщині в маєтку австрійських архікнязів Вільгельм Франц фон Габсбург-Лотаринзький змінив ім'я і воював за Україну

Ініціатори виставки стало Наукове товариство ім. П. Могили та громадський діяч Марко Сімкін. Присвячена виставка 70-річчю від часу трагічної загибелі одного із найактивніших учасників визвольних змагань українського народу у 1914-1920 роках Василя Вишиваного. На банерах можна прочитати про життя патріота, а також побачити рідкісні його фотографії.

"Сьогоднішня виставка є свідченням нашої пам`яті про закатованого радянською владою Василя Вишиваного. Ця людина назавжди увійшла в історію нашого народу. Син італійської герцогині та австрійського адмірала свідомо для себе вибрав Україну та українство, віддав заради України молоді роки, титули та зв’язки в аристократичних колах Європи. Ми, як незалежна держава, багато чим завдячуємо цьому патріоту», - сказав під час відкриття виставки Марко Сімкін.

Зазначимо, що виставку розмістили в межах проведення заходів, присвячених 100-річчю української революції 1917 – 1921 років.

Довідка "Дня"

Вільгельм Франц фон Габсбург-Лотаринзький (Василь Вишиваний) (10 лютого 1895, Пула, Австрійське Примор'я, Австро-Угорщина - 18 серпня 1948, Київ, Українська РСР, СРСР) - український військовий діяч, політик, дипломат, поет, австрійський архікнязь (ерцгерцог) династії Габсбургів, полковник Легіону Українських Січових Стрільців. Вільгельма Габсбурга знали в Україні як Василя Вишиваного, під ім'ям, яке йому дали українські вояки під час Першої світової війни.

Його вважали одним з неофіційних претендентів на український трон у разі утворення монархічного ладу. Хоча він сам офіційно ніколи не проголошував свої наміри бути українським монархом і навіть не мав до цього можливостей. Василь прославився своїми військовими та дипломатичними здібностями, поезією і любов'ю до України.

Павло ПАЛАМАРЧУК, Львів, фото автора

«День» у Facebook, , Google+

Новини партнерів
comments powered by HyperComments