Не можуть вести когось за собою ті, що не мають ніяких внутрішніх даних на те, щоб самих себе повести.
В’ячеслав Липинський, український політичний діяч, історик, історіософ, соціолог, публіцист

У Миколаєві відкрили пам’ятник Героям Небесної Сотні

Пам’ятник Героям Небесної Сотні створений з бронзи

Сьогодні в Миколаєві встановили пам’ятний знак полеглим на Майдані. Авторами пам’ятника виступили український скульптор Володимир Цисарик та заслужений художник України Сергій Іванов. Як зазначає Сергій Іванов, «пам’ятник складається з двох крил, які символізують рух. На лівому крилі зображено воскресіння душ тих героїв. Тому що життя продовжується. Закінчується земне - продовжується духовне життя. На другому крилі зображена боротьба зі злом, тому що тільки в боротьбі людина може чогось досягнути. І два голуби - символ миру. Те, заради чого людина живе, творить, бореться».

Пам’ятник Героям Небесної Сотні створений з бронзи. «Бронза - це вічній матеріал. З ним легко працювати і він відповідає даній задумці зробити легкі, повітряні форми. Так само і колір», - підкреслив Володимир Цисарик, скульптор пам’ятника.

На відкриття пам’ятника до Миколаєва завітав і Олег Коляса, представник громадського сектору Євромайдану Львова та Києва: «Від імені громадського сектору і усієї громади Львова я хотів би вам подякувати. Подякувати за вашу мужність, стійкість, за патріотизм не на папері, ні на слові, а на ділі. Ми не зі слів знаємо, наскільки було важко стояти на Майдані. Вийти у вас на Майдан і у Львові - це є дві різні речі. Це правда. І також дякуємо вам, що слово «Юго-Восток» стало лише байкою у голові Путіна. Що Миколаїв вистояв і звільнився від сепаратистської зарази. Ми сьогодні вам привезли як подарунок свічку авторської роботи одного із наших художників, на яких зображено 12 апостолів і хочемо залишити її біля пам’ятника як знак і сучасній владі Миколаєва про приклад служіння Богові і народу, як це робили апостоли».

Під час відкриття пам’ятника голова Миколаївської облдержадміністрації Вадим Меріков зазначив, що «Небесна Сотня віддала свої життя за вільну правову державу, за майбутнє кожного українця…Боротьба українського народу продовжується на Сході нашої країни з російськими терористичними організаціями. Верховна Рада України визнала РФ країною агресором. Депутати місцевих рад Миколаївської області повинні солідарно підтримати рішення про визнання РФ країною агресором, оскільки саме Росія винна в загибелі Небесної Сотні на Майдані, винна у збитому малоазійському авіалайнері, у тисячах вбитих військових і мирних громадян України».

Народний депутат України Тарас Кремінь зазначив: «Це велика честь сьогодні встановлювати та вшановувати Героїв Небесної Сотні. Миколаїв першим зібрав у далекий похід наших десантників. Миколаїв першим показав приклад Півдню України, як треба боронитися. Миколаїв першим створив армію волонтерів і Миколаїв перший в Україні, а може навіть у світі, сьогодні цим достойним скульптурним дивом підтверджує - ми шануємо, ми пам’ятаємо і ми поважаємо величезний неоцінимий подвиг наших Героїв… Я закликаю всіх вас не кожного року, а кожної секунди думати про ту велику жертву, про той священний вулкан, на якому покладені та лежать душі Небесної Сотні, і думати, чи достойні ми тих великих жертв і чи готові ми захищатися так, як вони захищалися без зброї, без елементарного захисту. Миколаїв, Південь України і Україна - це єдине ціле. Давайте жити Україною! Давайте молитися за Україну!».

 

Дар’я Деревцова, Олена Бунт, корпункт «Дня» в Миколаєві. Фото Дар’я Деревцова

«День» у Facebook, , Google+

Новини партнерів