Ти ніколи не розв'яжеш проблему, якщо будеш думати так само, як ті, хто її створив
Альберт Ейнштейн — один з найвизначніших фізиків XX століття

У подорож – паровозом

Львів’янам та гостям міста запропонували невеличку мандрівку раритетним паровозом серії Л-3535 та двома пасажирськими вагонами  за маршрутом «Львів «Головний» – станція «Підзамче» – Парк «Знесіння» – «Підзамче».

Акція відбувалася у рамках міжнародного робочого семінару «Можливості впровадження концепції «Живого музею технічної спадщини» на малозавантажених залізничних гілках на прикладі залізничної колії «Підзамче – парк «Знесіння» – Личаків».

За словами організаторів, такий проект –  черговий шанс продемонструвати можливості розвитку залізничного туризму у Львові, показати приклад цікавого інженерного рішення з минулого століття, звернути увагу на необхідність збереження залізничних колій, доведених до занепаду. А ще – нагода зустрічі для професіоналів, ентузіастів й однодумців.

Вже близько 15 років Львівська громадська організація «Форум «Карпатський трамвай» спільно з регіональним ландшафтним парком «Знесіння» роблять послідовні кроки до використання для рекреаційно-туристичних та освітніх цілей залізничної гілки між ст. «Підзамче» – парком «Знесіння» – ст. «Личаків» – ЗАТ «Ензим». За активного сприяння Львівської залізниці, ЛМГО «Відродження Знесіння», регіонального фонду «Знесіння», Асоціації збереження історії залізниць України, окремих громадян вже відбулося кілька презентаційних та комерційних поїздок мотрисами (це моторні самохідні залізничні вагони. – Ред.) АС-1, РОМ, поїздами, рейковим автобусом, а також мотрисою начальника Львівської залізниці.

На час здобуття Україною незалежності випав період глобальних великомасштабних політико-економічних змін у світі, що зумовило переорієнтацію промислового виробництва, масове закриття в Україні загалом і у Західному регіоні зокрема заводів і фабрик та ліквідацію цілих галузей промисловості, які були активними користувачами послуг залізниці для перевезення вантажів (особливо на великі та дуже великі відстані).

Разом із тим відбувається агресивний наступ мобільнішого автомобільного транспорту на ринку перевезень, через що значна кількість залізничних гілок (зокрема, під’їзні колії) занепадають, відтак їх ліквідовують.

Упродовж кількох десятків років у Європі набув широкого розвитку активний громадський рух за збереження та експлуатацію малозавантажених, а також так званих відмираючих залізничних гілок у новій ролі – з використанням відреставрованих технічних засобів, що мають історичну цінність, а особливо – у регіонах з великим туристично-рекреаційним потенціалом. Підтримують цей рух і львів’яни.

Тетяна КОЗИРЄВА, «День», Львів, фото Павла ПАЛАМАРЧУКА

«День» у Facebook, , Google+

Новини партнерів
comments powered by HyperComments