Чесність виростає тільки на ґрунті свободи.
Василь Стус, український поет, перекладач, прозаїк, літературознавець, правозахисник, представник культурного руху шістдесятників

У Тернополі провели акцію "Жіночність без границь" для людей з обмеженими фізичними можливостями

4 вересня у Тернополі для людей з обмеженими фізичними можливостями відбулася безкоштовна фотосесія. Ідея проведення соціальної акції «Жіночність без границь» належить громадській організації «Розвиток громади». Проект успішно розпочався у Львові, далі естафету передали Тернополю. Організатором акції у Тернополі є громадська організація «Файне місто».

Одна з учасниць проекту – «Міс Україна на візку» Олена Резнік. Цей титул Олена отримала у 1998 році, коли проводився конкурс серед красунь на візку. «Коли я пройшла у фінал, це вже була для мене перемога. Пам’ятаю мить, коли стояли на сцені і було оголошено, що я посіла перше місце. Це звичайно була заслуга і моїх подруг, які мене підтримували». На акцію «Жіночність без границь» Олена приїхала до Тернополя зі Збаразького району. «Хотіла брати участь, щоб побачити і показати, що дівчата, які на візку дуже красиві, жіночні, ніжні. Хочу подякувати організаторам проекту і волонтерам, які долучилися. Нам підібрали сукні, зробили макіяж, зачіску, – таке відчуття, ніби перетворили у принцес. Хочеться сказати, щоб кожен не здавався, вірив в себе, вірив в свої можливості, і обов’язково знайдуться люди на шляху, які допоможуть», – каже Олена.

У повсякденному житті серед найбільших проблем Олена Резнік виділяє труднощі пересування у громадському транспорті: «Я в Збаражі їжджу тільки на візку. Там немає маршруток, які би були обладнані для людей з обмеженими фізичними можливостями. Є також проблема відсутності пандусів – не в кожну аптеку чи магазин заїдеш на інвалідному візку. Треба, щоб держава звернула на це увагу і дала нам більше свободи, щоб ми відчули себе вільними людьми».

42-річний Олександр Саковець приїхав з Росії близько року тому. На акцію прийшов разом з дружиною тернополянкою Ольгою Гавриліною. Вони познайомилися через Інтернет, після трьохрічної переписки Олександр вирішив переїхати жити до Тернополя. «Тут дуже хороші, теплі люди, дуже гарне місто. Люди дуже підтримують, якщо бачать, що маєш проблему, одразу допомагають. Є проблема з пандусами і зі станом доріг. Інфраструктуру треба розвивати», – наголошує Олександр.

32-річний Павло Древницький долучився до акції як фотограф. Багатьох учасників цього проекту Павло знає вже не один рік, їх пов’язує і об’єднує особистий фактор –  інвалідність.     «Такий захід в Тернополі організували вперше. Багатьох учасників знаю. Вирішив прийти, долучитися як фотограф. Я маю свою фотостудію. Вже багато років займаюся цієї справою», – розповідає Павло.

Організатори проекту «Жіночність без границь» передадуть естафету Вінниці. Загалом проведення акції планується по всій Україні.

Тамта ҐУҐУШВІЛІ, Тернопіль, фото автора

«День» у Facebook, , Google+

Новини партнерів
comments powered by HyperComments