Не всяка людина здатна бути при владі, а лише така, що за природою своєю прагне до правди і справедливості.
Станіслав Оріховський-Роксолан, український письменник, оратор, публіцист, філософ, історик, полеміст, гуманіст доби Відродження

Українські пілоти отримали високоточне обладнання

«Хочемо захистити солдат – треба допомогти авіації», – запевняють громадські активісти

28 серпня на авіабазі у Василькові Київської області волонтери групи «Повернися живим» вручили 40-ій та 831-ій винищувальним авіаційним бригадам Повітряних Сил ЗСУ високоточні GPS-навігатори. Активісти закупили 15 навігаторів загальною вартістю близько 450 тисяч гривень. Необхідну суму волонтери збирали близько тижня.

Винищувальні бригади авіації самі звернулись до активістів з проханням про допомогу. Виявилось, українські пілоти користуються паперовими картами 1957 року. Голова правління благодійного фонду «Україно! Я за тебе!» Олексій Мушак підкреслив: «Бойова авіація – ядро будь-якої військової операції. Якщо у пілота паперова карта, про яку точність можна говорити? Зараз наших бійців убивають «Градами». Скільки б піхоти ви не поставили, вона не знищить «Град», його знищить тільки авіація. Тому, коли хочемо захистити життя солдат, треба допомогти авіації».

Один з навігаторів пілоти випробовували протягом двох тижнів і результатом задоволені. Закуплене обладнання виготовлене в Америці, має високу стійкість до поміх, льотчик може закріпити його на коліні. Навігатор керується кнопками – корисна деталь, бо пілот винищувача працює у масивних шкіряних рукавичках. Також прилад допоможе льотчику знайти «своїх» після катапультування – це важливо, бо в усьому світі пілоти є найдорожчим «трофеєм» супротивника, за них просять найбільші викупи.

Пілот Повітряних сил ЗСУ, який працює у зоні АТО, поділився враженнями: «На сучасних літаках аналогічні навігатори вже вбудовані, росіяни так роблять. Тож, з новим обладнанням зможемо протистояти сучасним літакам. Апарат швидко стартує, в автономному режимі працює три години – це добре. Перевірено – наразі кращого для авіації немає».

Зараз нашим льотчикам конче потрібне добре устаткування: заступник командира повітряного командування «Центр» з виховної роботи полковник Олександр Біньковський розповів, що ворог стріляє по наших пілотах з зенітно-ракетних комплексів «Стріла-10», «Бук», «Панцир», є інформація про застосування росіянами винищувачів.

Волонтери планують повністю забезпечити українські Повітряні Сили навігаторами, потім – продовжать допомагати з обладнанням. Олексій Мушак зазначив: «Наша «фішка» – купувати штуки, які допоможуть пілотам ефективно використовувати зброю. Наприклад,  було б добре придбати техніку для виконання бойових завдань вночі». Високоточна техніка зберігає життя як пілотів, так і цивільного населення, бо допомагає винищувачу виконати завдання максимально точно.

Полковник Олександр Біньковський розповів про українських пілотів: «Настрій у наших льотчиків бойовий, бо в Україні авіація завжди була на висоті. Українські пілоти – професіонали, і жоден з них під час АТО не перебіг на інший бік. Усі, кому прийшлось катапультуватися, повернулись до строю. При чому, не всі наші льотчики народилися в Україні, є росіяни, але усі вони захищають нашу країну». Олександр Біньковський переконаний, що ситуація на Донбасі вплине на ставлення до Повітряних Сил: полковник очікує на нові літаки та зміну системи бойової підготовки пілотів.

До речі, остання субота серпня – День авіації України. Полковник Олександр Біньковський передав вітання авіаторам: «Зичу мирного неба і здоров’я. Бажаю, щоб Міністерство оборони вирішило питання із забезпеченням військових квартирами, щоб на роботі була доброзичлива обстановка – як завжди. А з ворогом ми розберемося».

Марія ПРОКОПЕНКО, фото Артема СЛІПАЧУКА

«День» у Facebook, , Google+

Новини партнерів