Якщо свобода взагалі щось значить, то це право говорити іншим те, чого вони не хочуть чути
Джордж Оруелл, британський письменник і публіцист

Український дрон-рейсинг (фото)

У Києві відбулися змагання квадрокоптерів серед дітей та підлітків

10 лютого у приміщенні Київського палацу дітей та юнацтва відбулися Другі відкриті змагання власників квадрокоптерів на кубок "КПД". Змагання проходили у двох класах: моделі розміром до 130 мм і моделі від 130 мм.

Дрон-рейсинг (від англ. Drone racing) - це гоночні змагання FPV квадрокоптерів невеликих розмірів на спеціально обладнаних трасах. Вони зазвичай проводяться на спеціальному класі квадрокоптерів з розміром рами від 85 до 300 мм. Клас рейсингових квадрокоптерів вирізняє висока енергоозброєність, збільшена швидкість, маневреність і дуже обмежений час польоту, всього кілька хвилин.

Мистецтво дрон-рейсингу зводиться головним чином до інтуїтивного відчуття розмірів, інерції дрона і правильно налаштованих ПІДів у системі управління.

Юні учасники змагань мали лише кілька секунд, щоб зорієнтуватися, розігнати свій дрон і спрямувати його на трасу. Основне завдання полягало в тому, щоб подолати трасу з перешкодами на максимальній швидкості, при цьому не зачепивши розташовані на ній об'єкти.

У процесі перегонів 29 учасників від 8 до 18 років продемонстрували неабияку майстерність дрон-рейсингу, а переможці отримали призи та дипломи від спонсорів.

Крім того, всі учасники і глядачі турніру отримали можливість поспостерігати майстерне управління дронами професійних пілотів «Дрон-рейсинг Україна».

Цікаво, що прототипом сучасного дрона є мультикоптер - літальний апарат, побудований за вертолітної схемою з трьома і більше несучими гвинтами. Один із перших квадрокоптерів, який зміг відірватися від землі і триматися в повітрі, був створений Георгієм Ботезатом і випробуваний у 1922 році. Недоліком цих апаратів була складна трансмісія, що передавала обертання одного мотора на кілька гвинтів. Винахід рульового гвинта і автомата перекосу поклало край цим спробам. Нові розробки почалися в 1950 роках, але далі прототипів справа не просунулась.

Нове народження мультикоптери отримали в XXI столітті вже як безпілотні апарати. Завдяки простоті конструкції квадрокоптери часто використовуються в аматорському моделюванні.

В Україні перегони квадрокоптерів з'явилися кілька років тому як аматорський захід. Однак з плином часу це заняття трансформувалося у серйозний спорт. Українські спортсмени вже почали виходити на міжнародний рівень, беручи участь у міжнародних турнірах.

Олександра ЯРЛИКОВА, «День». Фото Миколи ТИМЧЕНКА, «ДЕНЬ»

«День» у Facebook, , Google+

Новини партнерів
comments powered by HyperComments