Людство повинно позбутися війни, інакше війна позбудеться людства.
Джон Кеннеді, 35-ий президент США

Як пройшло 9 травня у Львові

З німецьким повідомленням і без сутичок – як пройшло 9 травня у Львові

75-річницю завершення Другої світової війни в Європі у Львові не відзначали жодними акціями. Зважаючи на карантинні обмеження навіть у традиційних місцях покладання квітів до могил радянським військовим людей було вкрай мало.

На військовому меморіалі Марсове поле з самого ранку чергували патрулі поліції. Вкрай рідко сюди приходили люди, зазвичай по одному або парами, щоб покласти квіти на могильні плити.

Велике скупчення поліції та Нацгвардії було на Пагорбі Слави. Це пояснювалося тим, що тут зібралося кілька десятків представників націоналістичних організацій. Вони слідкували, щоб на Пагорбі Слави не відбулося жодних дій, які б суперечили законам України.

Також націоналісти принесли з собою колонку через яку включили на велику гучність повідомлення німецькою мовою. Як з’ясувалося пізніше, це повідомлення закликало людей дотримуватися карантину та попереджало про коронавірус. Крім того вони включали одну з пісень Ореста Лютого.

На Пагорбі Слави людей, які приносили квіти до могил, було більше. Усі вони були в захисних масках, а ті, які ігнорували це правило, мали розмову з поліцією.

Сутичок між націоналістами і тими, хто покладав квіти, не було. Щоправда, виникла лише словесна перепалка. Її спровокувала жінка, яка почала вигукувати в сторону націоналістів російською мовою: «З днем перемоги! Вперед до перемоги!». Та поліція швидко зреагувала на це і вирішила конфліктну ситуацію.

Павло Паламарчук, "День", Львів

«День» у Facebook, , Google+

Новини партнерів