Нас послано тільки пророкувати воскресення мертвих і будить сонних. Се наше діло.
Пантелеймон Куліш, український письменник і громадський діяч

Як пройшло перше тренування учасників Марафону морської піхоти (фото)

Тренування відбулось 31 липня на стадіоні «Атлет» у Києві. З 57 учасників відбору до складу української команди пройшли дев’ять людей. Як проходив сам відбір, ми розповідали у матеріалі «Люди, які надихають».

За тиждень до тренування на фейсбук-сторінці «Українська команда Марафону морської піхоти США» опублікували імена поранених військових і ветеранів, які представлятимуть Україну на 43-му Марафоні морської піхоти. Так, дистанцію у 10 кілометрів бігтимуть Дмитро Полтавець, Андрій Бондарчук, Юрій Козловський та Олександр Дарморос. На повній марафонській дистанції, тобто у 42 кілометри, змагатимуться Олег Зімніков, Павло Чайка, Олександр Попруженко, Богдан Ушарук і Руслан Попов. Самі змагання пройдуть наприкінці жовтня у Вашингтоні.

Як вийти з полону війни

«Відбір команди - це завжди важко. Ми б залюбки взяли усіх, хто був на тестуванні у Києві, але організатори від Сполучених Штатів Америки надали Україні квоту у дев’ять місць, - повідомляють на фейсбук-сторінці «Українська команда Марафону морської піхоти США». - Цього року наша команда матиме двох незрячих учасників, один із яких має ампутацію нижньої кінцівки - це Олександр Дарморос. Для нас, організаторів, це виклик, але ми вважаємо, що усі позитивні емоції від заходу віддзеркаляться на хлопцях і дадуть їм нові сенси та сили до життя». Участь української команди у змаганнях координує офіс Уповноваженого Президента з питань реабілітації поранених учасників АТО.

Українські військові беруть участь у Марафоні морської піхоти вже втретє. Самі змагання у Сполучених Штатах започаткували у 1975 році, коли закінчилась війна у В’єтнамі, що принесла країні політичну поразку, багато американських військових загинуло. За допомогою марафону у США хотіли, зокрема, покращити стосунки військових і цивільних. Зараз маємо потужні міжнародні змагання, які піднімають дух військовим із багатьох країн.

Фото Артема СЛІПАЧУКА, «День»

«День» у Facebook, , Google+

Новини партнерів
comments powered by HyperComments