Віднайшовши героїчний життєвий ідеал, нація не боїться вже ніяких фізичних ударів
Олег Ольжич, український поет, політичний діяч, археолог, очолював культурно-освітню референтуру ПУН (1937)

Як відбувалися вибори нового голови НСЖУ (фото)

«Тут важливо було бути, щоб розуміти – хто є хто в нашій Спілці. Всі все побачили. Висновки зробили», - Наталія Калініченко

У столичному готелі «Турист» (вулиця Раїси Окіпної, 2) сьогодні, 20 квітня, розпочав роботу ХІV черговий з’їзд Національної спілки журналістів України, на якому обирали голову 19-тисячної організації. Після певних дискусій 240 делегатів з’їзду висунули 6 кандидатів на посаду голови НСЖУ. Так Київська обласна спілка висунула відразу трьох кандидатів на посаду голови: Валерія Бебика, Олександра Бухтатого та Віктора Чамару. Крім того, Волинська спілка запропонувала обрати головою НСЖУ Сергія Омельчука, а Харківська спілка висунула Сергія Томіленка. Останньою висунули кандидатуру Гліба Головченка, якого обрати керівником організації запропонував Микола Токарський, головний редактор газети «Приазовський робочий».

У конференц-залі, де від 10:00 розпочав роботу з’їзд НСЖУ, увесь час була напружена і, можна сказати, дещо нервова атмосфера. Складалося враження, що певні групи делегатів вже давно вирішили, за кого голосуватимуть, і сама процедура заслуховування програм 6 кандидатів на посаду голови організації певною мірою була формальною. Коли члени президії запропонували кожному кандидату 20 хвилин часу на представлення своїх програм – зокрема, як розвивати Спілку далі — хтось із залу вигукнув: «Та ми й так все про всіх прекрасно знаємо. Давайте відразу голосувати!».

Кандидатів таки заслухали. Головним претендентам на перемогу ставили чимало запитань, зокрема багато провокаційних. Так в.о. голови НСЖУ Сергію Томіленку закидали нераціональне витрачання грошей Спілки, співпрацю з Союзом журналістів Росії та… велику кількість персональних закордонних вояжів, де він від імені всієї організації підписував заяви та звернення, не узгоджені з правлінням. Олександра Бухтатого, який працює в Адміністрації Президента, звинуватили в тому, що він «Спілку захоче продати Президенту». Власне, у Сергія Томіленка, Олександра Бухтатого та Гліба Головченка були найбільш чітко прописані програми, останній навіть оформив тези свого бачення розвитку Спілки у спеціальний буклет, який особисто роздавав делегатам під час з’їзду.

«Атмосфера – гнітюча, – прокоментував кандидат на посаду голови Спілки Олександр Бухтатий. – Я днями повернувся з Попасної, багато спілкувався з військовими… І коли зараз дивлюсь на все це шоу – просто бридко. Вибачте за емоції, але складається враження, що делегати формувалися не дуже об’єктивно. Чимало делегатів обласні осередки Спілки відправили за принципом – «хто за Томіленка, той поїде до Києва на екскурсію». Головна біда – що не було якісної дискусії програм, жодного конструктивного діалогу. Так, зібралися, щоб просто побачитися. А йдеться про долю Спілки на п’ять років. Прикро, що Спілка не об’єднує медіа, а, навпаки, – сварить».

«Після уважного прослуховування цього… дійства треба випити чаю. Емоції тут вирують надміру. Але іншого я й не очікував. І не лише тому, що ще до виборів у медіа була підігріта увага до виборів голови Спілки. Просто це – Спілка журналістів. А кожен із журналістів любить поговорити, покричати… навіть перебити опонента. Думаю, у Спілки архітекторів все відбувається спокійніше», – говорить делегат, директор Інституту журналістики КНУ ім. Т.Г. Шевченка Володимир Різун. — Тут багато хто говорив, що треба молодь запрошувати до Спілки. Подивіться на делегатів… Де ця молодь? Чому вона не йде у Спілку? Це складне питання, але великою мірою тому, що НСЖУ так і не стала платформою вироблення смислів та ідей. Продукування конструктиву та об’єднання журналістів. Чи з оптимізмом я дивлюсь у майбутнє Спілки після цих виборів? Думаю, що якось вона існуватиме. Але оце «якось» якраз і хотілося ламати…».

Біля входу в конференц-зал стоїть відома журналістка, головний редактор громадсько-політичної газети «Білопільщина» Наталія Калініченко. «Шоу…» - говорить вона. Напередодні на своїй сторінці в Фейсбуці журналістка запустила цикл публікацій про те, як відбуваються вибори голови НСЖУ. Її пости активно поширюють і коментують. І хоча вона не делегат з’їзду, говорить, що пропустити «це видовище» не могла.

«Медіа-волонтерством у соціальних мережах вирішила займатися тому, що побачила, як «обирають» делегатів на з’їзд від Сум. Із семи делегатів сьогодні приїхали тільки двоє. Частина не захотіла брати в цьому шоу участі. Ми навіть звернулися в прокуратуру щодо фальсифікації голосувань... Я ж хотіла особисто побачити, чим тут, у столиці, відрізняється атмосфера від регіональної. Нічим. І це прикро. Кого все влаштовує, ті голосували сьогодні за міфічну стабільність, тобто за Томіленка. Хто хоче оживити Спілку – голосував за інших кандидатів. Але неприємно вразили, повторюсь, розбрат та чвари. Жодної єдності, жодного діалогу, битви ідей… — говорить Наталія Калініченко. — Але тут важливо було бути, щоб розуміти – хто є хто у нашій Спілці. Всі все побачили. Висновки зробили».

Нагадаємо, що головою НСЖУ обрали Сергія Томіленка.

Вадим ЛУБЧАК, «День». Фото Артема СЛІПАЧУКА, «День»

«День» у Facebook, , Google+

Новини партнерів
comments powered by HyperComments