Нас послано тільки пророкувати воскресення мертвих і будить сонних. Се наше діло.
Пантелеймон Куліш, український письменник і громадський діяч

Зірки, музика і салют

На Європейській площі вчетверте відбувся міжнародний фестиваль. Його сценічним майданчиком стали сходи Українського дому. Як розповів «Дню» президент форуму Володимир Симонов, цього року до участі в заході «Сходи до неба» вдалося запросити знаменитих українців, які давно живуть за кордоном. Вони виступають на найпрестижніших концертних майданчиках, презентуючи свою майстерність і культуру України. Зокрема, на гала-концерті виступили бас Анатолій Кочерга (Україна – Австрія, соліст Віденської опери і Нью-Йоркської Метрополітен-опера), скрипаль-віртуоз Василь Попадюк (Україна – Канада, учасник престижних джазових фестивалів в Америці та Канаді, якого називають «сучасним Паганіні»), сопрано Ольга Микитенко (Україна – Німеччина, володарка Гран-прі конкурсу ім. Марії Каллас), піаніст і композитор Дмитро Найдич (Україна – Франція, лауреат вищої театральної нагороди Франції – премії Мольєра), прима-балерина Олена Філіп'єва і соліст Максим Мотков (зірки Національної опери України), тенор Юрій Годо (Україна – Іспанія, який був визнаний кращим голосом Іспанії 2004–2005 рр.). Відбулися й дебюти. Так, свою майстерність продемонстрував баритон Валерій Мурга (з 2000 року він є солістом Opernhaus Zurich, Швейцарія) і підопічні Д. Найдича – Сусанна Карпенко (цю вокалістку телеглядачі запам'ятали як учасницю команди Олега Скрипки в шоу «Голос країни») і скрипаль Сергій Охрімчук – тріо «Київ» виконало запальний фольк-джаз. Усі артисти виступали в супроводі музикантів Національного симфонічного оркестру України під керуванням Володимира Сіренка.

Фестиваль відвідали 240 VIP-гостей (вищі чиновники Кабміну, депутати, бізнесмени, діячі культури). Вони пройшли червоною доріжкою, познайомилися з роботами відомого київського скульптора Олексія Владімірова, помилувалися квітковими композиціями, що прикрашали імпровізовану сцену – сходи Українського дому, а ті, хто не боявся застуди, навіть продегустував крижане шампанське. Справа в тому, що в неділю ввечері у Києві помітно похолодало, і хоча дощу під час концерту не було, але +15 ºС, погодьтеся, досить бадьора температура, щоб висидіти три години у шифоновому вбранні під відкритим небом. Я вже не кажу про те, як непросто було виступати артистам на пронизливому вітрі.

На «розігріві» попрацював знаменитий піаніст Юрій Кот. Програма включала оперні хіти (зокрема арії з «Ріголетто» Верді, «Джанні Скіккі» Пуччіні, «Ромео і Джульєтти» Гуно, «Севільського цирульника» Россіні, «Алеко» Рахманінова, «Євгенія Онєгіна» Чайковського, «Кармен» Бізе, «Демона» Рубінштейна), джазові та танцювальні імпровізації, скрипкові фантазії, а в фіналі дует Годо і Гревцова виконали «Молитву» з репертуару Андреа Бочеллі. Овації публіки викликала «Заздоровна» з вердіївської «Травіати», яку блискуче виконали Анатолій Кочерга, Ольга Микитенко, Валерій Мурга, Юрій Годо та Лілія Гревцова, а коли звучала «Гуцульська фантазія», то здавалося, що на сцені не Попадюк, а дух самого Паганіні переселився в українського скрипаля-віртуоза. Глядачі довго не хотіли відпускати музиканта. Практично кожен номер завершувався криками «Браво!». А феєрверк на сцені і салют над Європейською площею став яскравим акордом свята під назвою «Сходи до неба».

– Це було свято музики і високого мистецтва, – сказав «Дню» головний режисер Національної опери України Анатолій Солов'яненко. – Мені приємно, що ідея нашого театру «На Україну повернусь» знайшла своє втілення і розвиток в інших творчих шоу, зокрема у міжнародному фестивалі «Сходи до неба», президентом якого є Володимир Симонов. Чудово, що в Києві збираються зірки опери і музики, а наша публіка має можливість насолоджуватися мистецтвом видатних майстрів сучасності. Я вважаю, що такі концерти є стимулом для всіх виконавців, а також іспитом для зірок, які нині рідко виступають на Батьківщині.

Це був вечір з деякою ностальгічною ноткою. Ми пам'ятаємо артистів, коли вони починали свою кар'єру, і сьогодні можемо порадіти наскільки зросла їхня майстерність. Такі концерти взаємно збагачують як музикантів, співаків і танцюристів, так і публіку. Хочу підкреслити, що двері для оперних співаків, які виступали на фестивалі, завжди відкриті. Хоча ми не зможемо заплатити їм великі гонорари, які вони отримують, працюючи за кордоном, але якщо захочуть взяти участь в спектаклях Національної опери, то ми завжди їм раді. До речі, на День Києва у програмі, що пройшла на Софійській площі, ми домовилися з Мар'яном Талабою, що він візьме участь у декількох постановках, крім того, у наступному сезоні на нашій сцені виступить баритон Валерій Мурга.

Я хочу нагадати, що Анатолій Кочерга два роки тому співав партію Греміна «Євгенії Онєгіні», виступаючи разом з київськими артистами, а за диригентським пультом був маестро Василь Василенко (Донецький театр опери та балету). Декілька років тому з тріумфом виступала Ольга Микитенко у «Травіаті» і «Євгенії Онєгіні», а також Кочерга і Микитенко брали участь у концертах «На Україну повернусь»... Звичайно, хотілося б зірок такого рівня чути частіше!

Для меломанів скажу, що сьогодні ми проводимо переговори з провідними вокалістами і музикантами, щоб у вересні провести серію концертів, присвячених 80-річчю знаменитого тенора Анатолія Борисовича Солов'яненка. Він залишився для всіх великим співаком. 24 вересня відбудеться вечір, присвячений Солов'яненку в Донецькому театрі опери та балету, який нині носить його ім'я. 25 вересня, у день народження батька, відбудеться концерт у Національній опері, а 26-го у філармонії Національний оркестр народних інструментів виконає спеціальну програму, в якій прозвучать народні українські пісні та романси з репертуару Анатолія Борисовича. Саме з цими колективами була пов'язана творча доля Солов'яненка.

«День» у Facebook, , Google+

Новини партнерів
comments powered by HyperComments