Даремні закони позбавляють сили закони необхідні.
Шарль Луї де Монтеск'є, французький правник, письменник і політичний мислитель

Зустрічі, що надихають!..

Перший день активної роботи ЛШЖ запам’ятається зустрічами з Барборою Маронковою, Ганною Гопко та екскурсією кулуарами Верховної Ради

Третє липня запам’ятається студенткам Літньої школи як перший насичений робочий день. Після зустрічі з директором центру інформації та документації НАТО в Україні Барборою Маронковою «літньошколярки» продовжили заглиблення в українську політику, завітавши до Верховної Ради на запрошення голови комітету Верховної Ради України у закордонних справах Ганни ГОПКО.

Під час розмови за круглим столом пані Ганна залюбки відповідала на важливі запитання з політичних та дипломатичних сфер. Вона висловила переконання, що Україна рухається у правильному напрямі та наразі має набагато сильнішу військову силу, ніж 10 років тому під час саміту НАТО в Бухаресті, де розглядалося питання приєднання України до ПДЧ. «Одного разу настане той момент, коли НАТО буде стукати до нас у двері, аби мати сильного союзника», — вважає народний депутат.

Особливу увагу Ганна Гопко приділила питанню виховання молодих лідерів, які здатні змінити країну на краще. Вона наголосила зокрема на важливості різноманітних проектів газети «День», насамперед Літньої школи. За словами пані Ганни, ініціативи «Дня» дають змогу студентам пізнати роботу органів влади зсередини та сформувати власну думку, не покладаючись лише на пресу або телебачення. Саме молодь є рушійною силою, яка в змозі об’єднатися та побороти застарілі погляди деяких політиків. Це може стати реальним кроком на шляху до прийняття важливих законів, які наразі провалюються в сесійній залі через представників деяких політичних партій. Так, наприклад, у вівторок (у день розмови) не вистачило кількох голосів для прийняття важливого законопроекту «Про забезпечення прозорості у видобувних галузях», який дозволив би суспільству дізнатися про видобувний бізнес в Україні.

А от чому інколи не одразу виходить довести справу до кінця, пані Ганна пояснила на власному нещодавньому прикладі: «Закон про національну безпеку — важливий рамковий закон, але боротьбу щодо ухвалення поправок, щоб паралельно з ухваленням закону розпочати реформу СБУ, ми провалили з аргументами, що, якщо будемо вимагати ці поправки, то взагалі не пройде закон. І ми вже з міжнародними партнерами домовилися про компроміс: ухвалюємо Закон про нацбезпеку, в якому прописуємо зобов’язання впродовж шести місяців розробити новий ЗУ про Службу безпеки і подати СБУ на розгляд, також про розвідувальні органи, про державну таємницю і т.д. Усе це можна було зробити одразу, але, як бачите, не вистачило голосів».

Після змістовної розмови з пані Гопко на студенток чекав сюрприз — екскурсія Верховною Радою, під час якої літньошколярки мали змогу познайомитися з тим, як влаштований апарат влади та навіть поспостерігати за голосуванням у сесійній залі.

У ПАРЛАМЕНТІ ОСОБЛИВУ УВАГУ СТУДЕНТОК ПРИВЕРНУВ ПРАПОР НЕЗАЛЕЖНОСТІ УКРАЇНИ, ВНЕСЕНИЙ НАРОДНИМИ ДЕПУТАТАМИ УКРАЇНИ ПЕРШОГО СКЛИКАННЯ ДО ЗАЛИ ЗАСІДАНЬ ВЕРХОВНОЇ РАДИ УКРАЇНИ 24 СЕРПНЯ 1991 РОКУ

ВРАЖЕННЯ

«ГАННА ГОПКО — ЕКСПЕРТ З ПИТАНЬ ПОЛІТИЧНОЇ СИТУАЦІЇ В УКРАЇНІ»

Христина САВЧУК, Київський національний університет імені Тараса Шевченка:

— Ганна Гопко — експерт з питань політичної ситуації в Україні, яка добре розуміє роль нашої держави у світі. Відповіді народної депутатки на наші запитання були змістовними та доступними, містили обгрунтовані факти. Викликає прихильність прагнення Ганни покращити рівень життя в України, запровадивши якісні реформи.

«ІСНУЮТЬ ПОЛІТИКИ, ЯКІ ДИВЛЯТЬСЯ ВПЕРЕД»

Вікторія ГОНЧАРЕНКО, Дніпровський юридичний ліцей:

— Зустріч з Ганною Гопко показала мені, що існують політики, які дивляться вперед, не зупиняючись на теперішньому. Сподобалося, що народна депутатка Ганна Гопко займає активну громадянську позицію і не зраджує своїх принципів, які вона для себе виставила, будучи ще звичайною журналісткою. Можу зробити висновок, що ця зустріч надихає на зміни на краще в житті кожного громадянина, бо Ганна Гопко закликає нове покоління робити впливові та впевнені кроки.

«ЦЕ ЛЮДИНА З НЕПОХИТНОЮ ПАТРІОТИЧНОЮ ПОЗИЦІЄЮ»

Iрина ПIЦЬ, КПНУ імені Iвана Огієнка:

— Верховна Рада — це місце, в якому повинен побувати кожен громадянин, який поважає себе і свою державу. Сьогодні мені поталанило побувати у стінах парламенту, де вирішуються найважливіші питання і ухвалюються закони, які вирішують політичне майбутнє нашої країни. Цього року XVI ЛШЖ надала можливість учасникам не тільки побувати в сесійній залі, побачити, як відбувається процес ухвалення законів, а й поспілкуватися з народною обраницею — Ганною Гопко. З перших хвилин розмови було зрозуміло, що — це людина з непохитною патріотичною позицією, яка прагне змін і робить усе можливе, щоб втілити їх у життя. На запитання школярів народна депутатка відповідала грунтовно та з максимальною розсудливістю. Наостанок пані Гопко подякувала газеті «День» та головному редактору — Ларисі Івшиній, за те, що дає можливість юним талантам (нам!) пізнавати нові горизонти: «Газета має багато ідей. Це і фотовиставка, і Україна Incognita, а також ЛШЖ, яка відкриває двері новим лідерам, які в майбутньому будуть формувати зовсім інше суспільство. За це я вдячна Ларисі Івшиній, яка є ініціатором створення такого пізнавального проекту. Для Вас — це хороший старт для втілення нових ідей і можливостей».

Літня школа журналістики відбувається за підтримки Центру інформації та документації НАТО в Україні.

Владислава ШЕВЧЕНКО, Соломія НИКОЛАЄВИЧ, Літня школа журналістики «Дня»-2018. Фото Руслана КАНЮКИ, Миколи ТИМЧЕНКА, «День»

«День» у Facebook, , Google+

Новини партнерів
comments powered by HyperComments