Усвідомлення народом свого буття є, можливо, найбільшою силою, що рухає життя
Володимир Вернадський, філософ, природознавець, один із засновників Української Академії наук

Зимова «веселка»

Сніжна та морозна зима цього року дивує українців новими оптичними ефектами

Вранці, 16 лютого, фотокореспондент «Дня» зафіксував незвичне явище – світлову дугу та стовп на небі, схожі на веселку. Виявляється, це – гало, оптичне явище, що виникає внаслідок заломлення та відбиття світла в льодяних кристалах. Відомо близько 90 його різновидів. Більшість із них зустрічається в країнах із суворим кліматом.

Як ідеться у відкритих джерелах, в Україні гало можна спостерігати 70-120 разів на рік, але переважно у вигляді малопомітного явища. Яскраве і добре помітне гало з'являється 10-20 разів на рік. Поява гало часто свідчить про зміни в погоді – похолодання чи прихід вологих атмосферних фронтів.

Саме про похолодання попереджають українців в Укргідрометцентрі. Так, у прогнозі погоди до 18 лютого ідеться, що у найближчі дві доби температура вночі сягатиме 15-22° морозу, на півночі Лівобережжя до 26° морозу, вдень 6-13° морозу; на Закарпатті, Прикапатті та у південній частині країни вночі 7-14°, вдень 0-8° морозу; 18 лютого в Україні деяке послаблення морозів.

Тож кутаймось у шарфики та рукавиці і спостерігаймо за небом. Хтозна, може, і вам пощастить упіймати свою зимову «веселку».

Інна ЛИХОВИД, фото Миколи ТИМЧЕНКА, «День»

«День» у Facebook, , Google+

Новини партнерів