Два крила, якими підноситься людський дух в безкраї простори, — це віра і наука.
Йосип Сліпий, український церковний діяч, предстоятель Української греко-католицької церкви, кардинал римо-католицької церкви

Зимовий «аперитив» для Літньої школи «Дня»

Лариса Івшина провела майстер-клас для студентів-журналістів Національного педагогічного університету імені М. П. Драгоманова

У вівторок у конференц-залі редакції «Дня» було по-літньому (майже як під час ЛШЖ) гамірно — на зустріч із головним редактором прийшли 20 студентів перших — третіх курсів факультету української філології та літературної творчості імені Андрія Малишка — це майбутні редактори, видавці, журналісти та їхня викладач, кандидат філологічних наук Олена Харитоненко.

«Ваш досвід редактора і значущість усіх започаткованих вами проектів надзвичайно корисні і цікаві. Будемо вдячні, якщо ви погодитеся поділитися своїми думками щодо сьогодення й перспектив журналістики з нами», — з такого листа від декана факультету Анатолія Висоцького розпочалося наше спілкування ще в листопаді. А Олена Іванівна Харитоненко, як педагог, який прагне знайомити своїх вихованців саме з якісними прикладами медіа, доклала зусиль, щоб зустріч Лариси Олексіївни і майбутніх журналістів стала взаємно цікавою. Так і сталося. Студенти цікавилися і форматом та розвитком дизайну «Дня», і тим, яким Лариса Олексіївна запам’ятала Джеймса Мейса, і місцем російської мови в українських медіа, і співпрацею редакції в книжковому проекті з польськими та російськими науковцями...

До речі, цікавий збіг: саме 4 грудня (за новим стилем) 1834 року розпочав свою історію сьогоднішній Національний педагогічний університет імені М. П. Драгоманова, а тоді — «особливий виховний заклад»: Педагогічний інститут при Київському університеті Св. Володимира. «Ми сьогодні разом святкуємо ваше свято», — звернулася Лариса Олексіївна до гостей.

«Я справді дуже хотіла, щоб ця зустріч відбулася. Тому що, на мій погляд, молоді люди, студенти, завжди повинні мати перед собою зразок. А газета «День» — і це визнано багатьма розумними та достойними людьми — це зразок якості, інтелекту, порядності, гідності, оригінальності й самобутності», — зазначила Олена Іванівна.

Більше про майже двогодинну зустріч — в одному з наступних випусків «Дня».

ВРАЖЕННЯ

«ДЕНЬ» Є ІНТЕЛЕКТУАЛЬНИМ НАДБАННЯМ УКРАЇНИ»

Олександра МАКСИМЕНКО:

— Завжди приємно спілкуватися з інтелектуальними людьми, які можуть наситити не лише знаннями і досвідом, а й вказати особливий погляд на речі. Особливо, коли мова йде не тільки про інтелектуалів, а й справжніх патріотів. Видно, що Лариса Івшина любить Україну і знає про нашу країну дуже багато. На жаль, багатьом журналістам якраз і не вистачає цих знань та оригінальних поглядів. Лариса Івшина — не просто журналіст та редактор. Вона — просвітник. А газета «День» є інтелектуальним надбанням України.

«ПОЗИЦІЇ В ЖУРНАЛІСТИЦІ ЗАРАЗ НЕ ВИСТАЧАЄ»

Людмила ВАСИЛЕНКО:

— Я дуже вдячна за таку змістовну зустріч з Ларисою Олексіївною. Вона є прикладом мислячої людини, яка не боїться йти проти системи, проти нав’язаних правил та шаблонів. Лариса Івшина послідовно обстоює свою думку і пропагує її в суспільстві. Вона є яскравим прикладом обстоювання своєї позиції. Позиції в журналістиці зараз не вистачає.

 

Ольга ХАРЧЕНКО, Валентин ТОРБА, «День», фото Руслана КАНЮКИ, «День»

«День» у Facebook, , Google+

Новини партнерів