ООН закликає владу М’янми переглянути вирок у відношенні журналістів Reuters
Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерріш закликав владу М’янми переглянути вирок у відношенні журналістів Reuters, назвавши його неприйнятним.
Про це повідомив в понеділок офіційний представник глави організації Стефан Дюжаррік, передає агентство Reuters. [3]
“Генеральний секретар зі стурбованістю зазначив, що журналісти Ва Лон і Кья Со Оо були засуджені сьогодні до семи років позбавлення волі, — йдеться в заяві. — Він закликає владу переглянути це рішення”.
Гутерріш нагадав, що свобода вираження поглядів та інформації — наріжний камінь будь-якого демократичного суспільства. “Неприйнятно, щоб ці журналісти були засуджені за свої репортажі про грубе порушення прав людини проти народу рохінджа в штаті Ракхайн”, — підкреслив він.
“Генеральний секретар продовжить виступати за звільнення журналістів”, — наголошується в зверненні.
Нагадаємо, 3 вересня суд у М’янмі засудив журналістів Reuters до 7 років ув'язнення [4] за порушення закону про державну таємницю. Їх затримали 12 грудня 2017 року. В ході роботи журналісти висвітлювали широке коло тем, в тому числі положення мусульманської народності рохінджа і події в штаті Ракхайн.
Читайте "День" в Facebook [5], Тwitter [6], дивіться на Youtube [7] та підписуйтесь на канал сайту в Telegram [8]!
Links
[1] https://twitter.com/share
[2] http://day.kyiv.ua/sites/default/files/news/04092018/3e5548ee-4156-45ae-8118-29f13e38e166.jpg
[3] https://www.reuters.com/article/us-myanmar-journalists-un-bachelet/un-human-rights-chief-bachelet-urges-myanmar-to-free-reuters-reporters-idUSKCN1LJ1EQ
[4] https://day.kyiv.ua/uk/news/030918-u-myanmi-zhurnalistiv-reuters-zasudili-do-7-rokiv-uvyaznennya
[5] https://www.facebook.com/TheDayNewspaper/
[6] https://twitter.com/thedaynewspaper
[7] https://www.youtube.com/user/DayNewspaper
[8] https://t.me/dayua
[9] http://www.day.kiev.ua/ru/