Свобода не може бути частковою.
Нельсон Мандела, південноафриканський державний і політичний діяч

15 березня - День читання книг «Дня»!

Ми розпочинаємо новий – весняний – відеопроект. Долучайтеся!

Весна – це час книжок і читання. У парках та сквериках, на відкритих майданчиках кафе, на балконах, на лавочках в центрі міста, на набережній Дніпра  ми бачимо все більше людей з книжками.  З приходом весни з’являється час, а головне – комфортні умови для читання. Про те, що весна – це час для книголюбів, свідчить і календар. Тільки в березні світ відзначає Міжнародний день читання вголос, Всесвітній день письменника, Всесвітній день поезії, Міжнародний день книги і авторського права… «День» теж долучається до весняного свята читання (тим паче, нам є що запропонувати читачам – ціла поличка книжок з «Бібліотеки газети «День»), і розпочинає новий відеопроект. Слухайте, читайте, долучайтеся!

Ми символічно оголошуємо 15 березня – Днем читання книжок «Дня»! Протягом трьох весняних місяців на нашому сайті регулярно з’являтимуться відеосюжети з різними цікавими людьми, які читатимуть улюблені уривки з улюблених книжок, виданих в рамках «Бібліотеки газети «День». Читатимуть і розповідатимуть, чому обрали саме цю книжку і саме цей уривок, як ця книга на них вплинула, що змінила у їхньому житті і чому її варто сьогодні читати. Або цікаві історії, пов’язані з нашими книжками. 

Розпочинаємо наш проект з дуже неординарної людини – підприємця і блогера Юрія Богданова. З книжками «Дня» Юрій познайомився рівно десять років тому, коли ще мешкав у Луганську. Це особлива історія, бо, як розповідає сам Юрій, якби не якісні українські книжки, зокрема і видання «Дня», не відомо, де б він був зараз і ким. «Не виключаю, що лишився б у Луганську і зараз би був прихильником «ЛНР», був би людиною із зовсім іншим світоглядом і цінностями», - говорить Юрій. Для нас він начитав два уривки зі статті філософа Сергія Кримського, надрукованої у книжці «Дві Русі».

«З книжками газети «День» я познайомився у травні 2005 року, коли ще мешкав у Луганську. Це був останній місяць мого проживання у цьому місті. Символічно, що цього року виповнюється рівно десять років, як я приїхав з Луганська у Київ. І тоді, після Помаранчевої революції, я, зайшовши до книжкового магазину, побачив книгу «Дві Русі» і одразу її купив. Тоді у суспільства був великий запит на літературу, пов'язану з відносинами між Україною та Росією, – в історичному контексті, культурному, в контексті взаємодії цивілізаційного характеру навіть. Я можу сказати тільки одне – ця книга дуже вплинула на моє світосприйняття як на світосприйняття молодої людини, що мешкала на сході. Остаточно я її прочитав вже коли мешкав у столиці, і дуже багато разів повертався до неї, особливо до статті Сергія Кримського «Універсалії української культури». Адже проходять століття, але виклики часу не змінюються...», - розповідає Юрій. 

Це дуже цікавий вид комунікації – слухати уривки з книжок, які змінили чиєсь життя. Пізнавати ближче один одного і не забувати, що часом книжки творять дива і кардинально змінюють життя. Або, принаймні, дають відповіді на питання, які сьогодні постали перед українським суспільством. Читати книжки – це інвестувати у себе майбутнього. І українці як ніхто мають це розуміти, а відтак читати книжки на історичну тематику, якісну публіцистику. Або хоча б слухати, як хтось читає це для них. 

Долучайтеся!

 

P.S. Усі книжки, уривки з яких звучатимуть у нашому відеопроекті, можна придбати на сайті «Дня».

 Якщо ви є нашим читачем і хочете долучитися до проекту, начитавши  улюблений уривок з книжки «Дня», пишіть на адресу chedit@day.kiev.ua, або на поштову адресу редакції «Дня» - 03115, Київ, проспект Перемоги, 121д. Телефон/факс - (044) 303-96-70, факс 303-94-20

У листі напишіть про себе, про улюблену книжку «Дня» та історію, пов’язану з нею, свої контакти.

Чекаємо від вас цікавих історій та відгуків на наш новий відеопроект.

Марія СЕМЕНЧЕНКО, «День»

comments powered by HyperComments