Мова росте елементарно, разом з душею народу
Іван Франко, видатний український письменник, поет, публіцист

20 лютого 2014 року. Очевидці

Рік тому «День» опублікував відео, зняте Іваном Любиш-Кірдеєм на Інститутський під назвою «Чорний четвер». Це була хроніка тих страшних подій. Вже буквально за кілька днів після розстрілів Іван почав записувати свідчення очевидців, щоб краще зрозуміти, що і як відбувалося того дня.

Сьогодні, у другу річницю тих трагічних подій, «День» публікує уривки розповідей трьох очевидців розстрілів, записані практично одразу після трагедії 20 лютого. Хірурга Геннадія М'ясоєдова, який допомагав пораненим з 18 по 21 лютого спочатку у Жовтневому палаці, потім у Будинку профспілок і нарешті в імпровізованій операційній у кафе "Млинці". Рейімбая Мадемінова, який допомагав виносити поранених з-під обстрілів на Інститутській. Киянина Степана Батейка, який був на Майдані з перших днів, а 20 лютого дійшов до останньої барикади на Інститутській і був очевидцем подій, що там розгорталися.

Це лише невелика частина розповідей, але їх варто подивитися. Щоб пам'ятати про ті події і тих людей. "Я не бачу перемоги Майдану тому, що досі жодна людина не заарештована. Я не бачу жодного руху в плані покарання цих людей, які організували ці всі репресії, це тримісячний терор, цей розстріл... Скільки за цей час приїжджало у Київ тітушок - це просто неймовірно, і їм же хтось платив. Вже можна було провести розслідування і вже затримати людей, які все це організовували. Після розстрілів минуло вже 10 днів, а жодна людина не заарештована...", – говорить на відео Степан Батейко.

comments powered by HyperComments