Або думай сам - або той, кому доводиться думати за тебе, відніме твою силу, переробить всі твої смаки і звички, по-своєму вимуштрує і вихолостить тебе.
Френсіс Фіцджеральд, американський письменник, найбільший представник так званого «втраченого покоління» в літературі

Альтернативні школи

Альтернативні школи з’явилися в Україні не так давно. Суть такої освіти – у інших  методологічних підходах до процесу навчання. Однією із базових цінностей тут є повага до особистості та відсутність примусу і диктату з боку вчителя. Важливими є довірливі стосунки між учителем та учнем.

Галина Мельник – засновниця альтернативної школи «Радосвіт» та співзасновниця альтернативної школи «Teenager School».  Ідея заснувати власну школу з’явилася  у Галини 7 років тому, в результаті небажання її доньки навчатися у державній школі. Маючи педагогічну освіту, Галина знайшла однодумців і спільно з ними втілила свій задум.

У сюжеті для «День-TV» Галина Мельник розповіла про основні принципи, якими керуються у їх школі, переваги та відмінності альтернативної освіти, яким чином діти проходять атестацію, чому  вчителі у школі «Радосвіт» не ставлять оцінок та не кажуть учням «Молодець», і на що робиться основний акцент у такому навчанні.

Текст і відео Тані-Марії Литвинюк

comments powered by HyperComments