Найвища мудрість — знати самого себе
Галілео Галілей, італійський мислитель епохи Відродження, засновник класичної механіки, фізик, астроном, поет

«Чи готова у суспільстві альтернатива?»

Головний редактор газети «День» Лариса Івшина стала гостею каналу «34»

У рамках Днів «Дня» у Дніпропетровську на запрошення місцевого телеканалу «34» Лариса Івшина стала гостею програми «Грані». Ведуча проекту Фаїна Мендалюк цікавилася у головного редактора «Дня» «діагнозом» політичної кризи в країні, прогнозами виходу з постмайданної турбулентності та проектами «Дня», зокрема Фотовиставкою «День-2015», яка до 3 березня експонується в місцевій галереї «АртСвіт».

«Через те, що українські політики незрілі, не вміють у природній спосіб передавати владу, – виходить на вулиці народ. Народ – це велика і могутня сила, часом – благородна і красива. Але часом – схильна піддаватися на маніпуляції. Народ інколи не може помітити, як, пробивши велику «стіну», він може опинитися в сусідній «камері». Саме це розуміння зараз породжує депресію, радикалізм, незадоволення діями політиків, зокрема парламентської коаліції, – зазначила Лариса Івшина. – Коли сьогодні всі говорять, що треба негайно проводити вибори, то необхідно думати, чи готова у суспільстві альтернатива…»

За словами Лариси Івшиної, причини глибинних проблем нинішньої кризи в країні лежать на початку 1990 років. «Коли відбувся процес розвалу СРСР, Україна від самого початку мала надзвичайно невелику кількість людей, підготовлених до серйозної державної роботи, – зауважує головний редактор «Дня». – Потім уся політична «каста», яка сформувалася, була зайнята тим, щоб «розподілити» пострадянське майно, а зовсім не творенням держави. Була надзвичайно жорстка конкуренція щодо тих, хто не вписався в цю викривлену парадигму збагачення. Їх витісняли на маргінес. Сьогодні часто кажуть, що наш парламент – зліпок суспільства. Я з цим категорично не згодна. Наш парламент – це зліпок раннього вивиху суспільства».

comments powered by HyperComments