Воля, визволення - от той конечний прапор, до якого тягнеться все, до якого прагнуть і вояки з мечами, і моралісти з заповітами, і поети з віршами.
Василь Липківський, український релігійний діяч, церковний реформатор, педагог, публіцист, письменник і перекладач, творець і перший митрополит Української Автокефальної Православної Церкви.

"День" нашої країни

Як наші прогнози вплинули на життя України – у фільмі про фотоконкурс "Дня"

Два роки тому Перший національний канал зняв документальний фільм про Фотовиставку «Дня» під назвою «День нашої країни». У ньому – унікальна історія найпрестижнішого фотоконкурсу країни за 15 років його існування. Нині, в історичному зрізі 20-річної історії існування газети «День», фільм показує чимало цікавих фактів і точних оцінок тогочасного життя країни. На прем’єрних показах стрічки глядачі називали Фотовиставку «Дня» найкращим соціально-фотографічним «рентгеном» тих процесів, що відбувалися в житті людей і країни.

Упродовж двох років після виходу стрічки «День нашої країни» ситуація в Україні кардинально змінилася: Майдан, російська агресія, і як результат анексія Криму, війна на сході…

Колосальні потрясіння країна переживає і сьогодні. Але завжди, у часи змін і зламів, непевності і криз, виставка «Дня» показує не лише «реперні точки» розвитку країни, а і є фотопрогнозом майбутнього. Доказом цього є, власне, і фільм «День нашої країни». Тоді це, можливо, було неочевидним, але зараз бачимо: багато робіт з наших фотовиставок вже тоді були про наше сьогодення. А відвідувачів цьогорічної — вже 17-ї — Фотовиставки «Дня» чекають дуже різні сюжети: ті, від яких хочеться відгородитися, і ті, які хочеться «носити» з собою і звертатися до них у хвилини сумнівів.  

Чекаємо вас на нашій фотовиставці – з 7 по 15 листопада у галереї «Лавра». Поки що – «аперитив». Дивіться фільм «День нашої країни»!