Ми мусимо навчитися чути себе українцями – не галицькими, не буковинськими українцями, а українцями без офіційних кордонів
Іван Франко, український письменник, поет, перекладач, науковець, громадський і політичний діяч

«Деякі іспити ми маємо складати знову і знову»

Редактори та журналісти «Дня» – про підсумки 2015 року

Цей рік був складним для всієї країни і для кожного з нас. Підбиваючи підсумки 2014 року, багато хто покладав особливі надії на рік 2015 – що закінчиться війна, що повернуться додому «в’язні Кремля», що будуть втілені в житті успішні реформи… На жаль, 2015 рік не виправдав більшості сподівань, а поставив перед нами нові виклики та нові задачі, долати та втілювати які нам доведеться вже у 2016 році.

Традиційно в кінці грудня редакція «Дня» підбиває підсумки року, що минає. Це осмислення найбільш знакових подій в Україні та світі. У новорічному номері «Дня» ви можете знайти багато цікавих підсумків в культурному, суспільному, політичному та економічному житті країни – від журналістів видання та наших експертів. У цьому ж відео редактори та журналісти «Дня» підбивають свої власні підсумки 2015-го року – визначають для себе найбільш знакові події, складають для себе план дій на 2016 рік та аналізують свій особистий рік в газеті «День».

«На жаль, 2015 рік почався не дуже добре – для нас, для наших військових, для нашої країни. Були поразки, які мають нас багато чому навчити… Деякі  іспити ми маємо складати знову і знову. Скоріше за все, і 2016 рік стане для нас екзаменом – і ми маємо бути готовими до цього, – говорить журналіст відділу політики, автор книги «Я – свідок. Записки з окупованого Луганська» Валентин Торба.  

«Ми спостерігаємо яскравий занепад. І, можливо, це пов’язано з тим, що ми ще бачимо розпад УРСР. І водночас з-під уламків і поряд пробивається нове суспільство. Це нове суспільство ще не має політичного представництва,  – і в цьому велика складність. Стара система мала настільки великі здатності до самовідтворення і навіть мала особливий цинізм і нахабство очолювати протестні рухи, формувати не лише владу, а й іншою рукою робити для себе опозицію, – і цим дуже довго тримати народ в ілюзії боротьби за майбутнє. Навіть «приватизовувати» частину громадянського суспільства, особливо яскравих і помітних журналістів… Тим не менш, стрес, втрати, війна і анексія Криму, мені здається, дуже серйозно вплинула на тих, хто раніше не виявляв активності або загалом не асоціював себе з Україною. І на них моя найбільша надія…», – говорить головний редактор «Дня» Лариса Івшина.

«Газета «День» – це та газета, яка працює для країни, яку ще треба побудувати. Напевне, хотілося б перед Новим роком говорити про позитивні моменти, але, на жаль, останній рік показав, що наша країна не наблизилася до тієї держави, про яку пише і яку певним чином будує газета «День», – говорить редактор відділу політики Іван Капсамун.

Більше підсумків, вражень і думок про рік прийдешній – непростих, болісних, але часом і оптимістичних – дивіться у нашому відео!

Марія СЕМЕНЧЕНКО, «День»

comments powered by HyperComments