Шлях героя — це здійснити силою своєї віри прірву між тим, що людина бажає, і тим, що є реальне.
Ярослав Стецько, український політичний та військовий діяч

"Діалоги. Лариса Івшина - Оксана Пахльовська" покаже телеканал "Культура"

4 та 5 квітня на телеканалі "Культура" у вечірньому ефірі покажуть запис програми "Діалоги. Лариса Івшина - Оксана Пахльовська". Вперше на ця розмова вийшла на екран ще у 2010 році, та питання, які тоді підіймалися, актуальні ще й досі - про цивілізаційний вибір України, місце нашої країни в Європі, територію свободи та як під котком російського імперіалізму та неосталінізму гинув цілий пласт прогресивної російської та української культури. Це був діалог на випередження, уже тоді головний редактор "Дня" та відома українська письменниця, доктор філософських наук лауреат Шевченківської премії бачили і обговорювали проблему ще в зародку, яка, зрештою, вибухнула неоголошеною війною.

«В Україні йде страшна цивілізаційна боротьба, протистояння двох світів (проєвропейського і пострадянського – Авт.) - говорить у програмі Оксана ПАХЛЬОВСЬКА, професор Римського університету «Ла Сап’єнца», провідний науковий співробітник Інституту літератури ім. Т. Г. Шевченка НАН України, - це протистояння не між двома Українами, а між Росією і Європою, Росією і демократичним світом. Українська інтелігенція та українська держава вчасно не зрозуміли ваги цього питання - поширення у світі знання про Україну".

"Ми прокинулися до державного життя в такий час, коли багато хто хоче зіпсувати Україні репутацію, зіпсувати її європейський образ, оголосити її державою, яка не відбувається. Зараз іде конкурентна боротьба за місце в історії, як казав Сергій Кримський... всі ці сценарії прочитуються, але чи достатньо працюють українці-інтелектуали, люди культури, для того, щоб, усвідомлюючи цю небезпечну тенденцію, переконати наше суспільство і Європу, що Україна - життєздатна".

Зараз дуже багато хто перебуває у пошуках відповідей на ці та інші запитання. Тож пропонуємо читачам іще раз переглянути програму «Діалог. Лариса Івшина - Оксана Пахльовська» телеканалу «Культура». 4 квітня (субота) о 18:30 з повтором 5 квітня (неділя) о 13:30 в ефірі каналу "Культура" вийде перша частина запису. 5 квітня(неділя) о 17:30 з повтором 6 квітня(понеділок) о 13:30 вийде друга частина "Діалогів".

comments powered by HyperComments