Істина - пробний камінь самої себе та брехні.
Бенедикт Спіноза, нідерландський філософ, науковець, політичний та релігійний мислитель

Дивовижна колядка про війну на сході (відео)

У Буковелі діти заспівали колядку, що народилася на тлі сьогоднішніх подій в Україні. Її неможливо слухати без сліз

На Водохреща нам пощастило бути в Буковелі, гірськолижному курорті в Івано-Франківській області. Тут щедрувальників не бракувало. Діти йшли буквально один за одним і співали не лише щедрівки, а й колядки. Переважно – загальновідомі. Але раптом серед усіх цих ватаг трапилася справжня «перлина». Дві дівчинки заспівали колядку …про війну на сході.

Найбільш переломні моменти в історії України знаходять своє втілення і в колядках, коли люди радіють народженню маленького Ісуса і просять в нього підтримки і Божої милості у складні для них часи. Але це ключові події, які творять нашу історію. Таких коляд не так і багато. Тут, наприклад, варто згадати різні варіанти колядки «Сумний Святий Вечір в 46-м році». І ось –зовсім нова колядка про болісні для нас події,  яка втім, дає надію. 

Вона народилася нещодавно на тлі подій, які нині переживає Україна, але звучить дуже автентично. Це дивовижне відчуття чути щойно народжені колядки, які безсумнівно, увійдуть у нашу культуру і традицію на довгі роки. Ти наче є свідком чогось сакрального…

Колядка, яку заспівали дівчата, починається як традиційна колядка «Нова радість  стала»,  потім плавно переходить у «Сумний Святвечір 46-го» і раптом – зовсім неочікуваний куплет – про нашу війну на сході, волю, гармати і міни, про Богородицю і герб, про пролиту кров і свободу… І це звучить настільки автентично, що спершу навіть перепитуєш, чи це нова колядка, чи старовинна. «Нова», – відповідають дівчата. 

Її неможливо слухати без сліз. Але її хочеться слухати знову і знову, і вірити – все буде добре в нас. Христос народився!

Відео – Анна ХАБАРОВА, «День»

Текст – Марія СЕМЕНЧЕНКО, «День» 

comments powered by HyperComments