Не міць армії, не якість зброї, а сила духу забезпечує перемогу.
Йоганн Фіхте, німецький філософ, педагог, громадський діяч

Fight for Right

Необмежені можливості людей з інвалідністю

Fight for Right – правозахисна організація, що займається питанням рівності прав і можливостей людей з інвалідністю в українському суспільстві. Учасники організації відходять від звичних стереотипів і демонструють, що відпочинок людей з інвалідністю може бути активним, драйвовим і захопливим. Координатор проекту Юлія Сачук зазначає, учасники об’єднання зібралися, аби показати позитивні, надихаючі приклади активних людей, що досягли успіху та можуть ділитися досвідом.

Починаючи з 2015 року організація влаштовує веломорафони для незрячих. Учасники пробігу використовують двомісні велосипеди-тандеми, де на першому сидінні присутній пілот, а на другому – незряча людина. Педалі крутять разом і на рівних, долаючи маршрут, пілот часто коментує незрячому, що відбувається та які краєвиди бачить довкола.

Минулого літа організація «Fight for Right» провела акцію, де незрячі занурювалися під воду з аквалангами, на глибину близько 5 метрів, взимку учасники катаються на лижах та квадроциклах, в колекції вражень є також і стрибки з парашутом незрячих дівчат.

Також Юлія Сачук розповіла про проект «Braille Studio», що займається виданням книг та брошур в Україні шрифтом Брайля. За словами Юлії, книг для незрячих у нас вкрай мало, хоча останнім часом, завдяки громадським активістам, ситуація стала трохи кращою. Сьогодні «Braille Studio» шукає можливість придбати більш потужне обладнання, аби збільшити видавничі можливості. Видані книги активісти розповсюджують безкоштовно для закладів, які цього потребують. В першу чергу, це школи для незрячих дітей по всій Україні.

Текст та відео Тані-Марії ЛИТВИНЮК

comments powered by HyperComments