Демократія - це коли два вовки і ягня голосують щодо обіднього меню. Свобода - це коли добре озброєнне ягня оспорює результат такого голосування
Бенджамін Франклін, один із засновників США, політичний діяч, дипломат, вчений, письменник, журналіст, видавець, масон

«Інтелектуальні дискусії»

Проект «Інтелектуальні дискусії» стартував у липні 2015 року. Це – дискусійна платформа, де обговорюються науково-популярні, освітні, культурні, соціальні та інші питання. До участі в обговореннях запрошуються експерти, а також всі бажаючі, яким цікава обрана тема. Експертами найчастіше є люди, що представляють різні сфери діяльності – це наука, творчість, соціальна робота та ін. Перезнайомити цих людей між собою та налагодити їх комунікацію є одним із завдань проекту. Зустрічі відбуваються раз у два тижні і тривають по дві години. Всі дискусії документуються, відеозаписи  викладаються на окремому Ютуб-каналі.

Автор проекту, Ірина Новоставська, згадує, що розпочинаючи дискусії, їй було досить важко емоційно – оскільки поведінка людей була дуже різною, дівчина не завжди розуміла, чи отримують вони те, за чим приходять, які у них залишаються враження від обговорень. Згодом же усвідомила – не завжди присутні готові публічно висловлювати свою позицію. Тому однією із цілей дискусій вбачає, аби люди навчилися вголос озвучувати власні думки, змінюючи таким чином реальність, в якій перебувають.

Дівчина зазначає, що постійною аудиторією «Інтелектуальних дискусій» є науковці, медики, айтішники та люди зі сфери освіти. Розмірковуючи про подальший розвиток проекту, Ірина говорить, що хотілося б надалі зробити його багатомовним, аби відеозаписи дублювалися і титрувалися англійською мовою, більше використовувати в роботі скайп. Серед центральних ідей – залучити в якості експертів дітей у віці від 7 до 17 років. Також є бажання проводити дискусії закордоном, залучаючи до обміну досвідом успішних представників української діаспори та іноземців, аби це був і міжкультурний досвід обміну знаннями.

Текст і відео Тані-Марії ЛИТВИНЮК

comments powered by HyperComments