Знати – це усвідомлювати, що ви нічого не знаєте. У цьому є сенс істинного знання
Сократ, давньогрецький філософ, один із засновників Західної філософії

Іван Капсамун: «Протистояння на виборах перемістилося з Глухова в Дніпропетровськ і Павлоград»

«Місцеві вибори – перемога політики чи людей?» - про це учора дискутували Юлія Тимошенко («Батьківщина»), Борис Філатов («Укроп»), Єгор Соболєв («Самопоміч»), Вадим Денисенко («БПП»), Микола Скорик («Опозиційний блок») та інші представники політсил в ефірі програми «Право на владу» на каналі «1+1». Експертами у випуску виступили редактор відділу політики газети «День» Іван Капсамун, координатор громадянської мережі «Опора» Ольга Айвазовська, журналіст ІА «ЛІГА Бізнес Інформ» Валерія Кондратова та колишній народний депутат Тарас Стецьків.

Говорили про легітимність ЦВК і прецедент Павлограду, «реваншистів» і коаліцію, чи можливе об’єднання і перемога демократичних сил у Дніпропетровську і Маріуполі, і в той же час – про переговори щодо проведення виборів на окупованій частині Донбасу, а також оперативно – про нічні вибухи у Сватовому.

«Коли ми сьогодні говоримо про Павлоград і Дніпропетровськ, я хочу навести ще один приклад, де відбувалася принципова і символічна боротьба, - прокоментував у прямому ефірі редактор відділу політики Іван Капсамун. – Це місто Глухів, що на Сумщині. Там зійшлися нащадок давнього аристократичного українського роду Мішель Терещенко та нащадок «чекістського роду», місцевого «смотрящого» Андрія Деркача. Ми в «Дні» одразу підняли тривогу, тому що там теж були дуже великі фальсифікації. Мішелю Терещенку навіть не дозволяли зустрічатися з людьми в тих будинках, які побудували його пращури. Але ситуація все одно закінчилася тріумфальної перемогою Терещенка – він набрав 65% голосів виборців. Хочу наголосити, що його попросили балотуватися самі глухівчани. Тобто, коли існує самоорганізація людей і велике бажання для якихось змін – це можна робити. Ми змогли організувати людей і ЗМІ навколо цього міста, навколо цієї принципової боротьби. Тепер ця принципова боротьба триває в Дніпропетровську і Павлограді. І дуже символічно, коли той же Пінчук чи Кучма починає агітувати за Вілкула – це говорить про те, що система фальсифікацій і старих правил, які були засновані ще за часів президентства Кучми – фальсифікації президентських виборів 1999 року, 2004 року – весь цей багаж присутній у сьогоднішньому часі. Я б закликав політиків, які воліють за Україну, і ЗМІ, і громадськість Дніпропетровська, щоб вони зробили правильний вибір. Так само це стосується Павлограду».

Що відповіли політики на відвертий спіч Івана Капсамуна – дивіться у відео.

comments powered by HyperComments