Історія – скарбниця наших діянь, свідок минулого, приклад і повчання для сьогодення, застереження для майбутнього
Мігель де Сервантес, іспанський новеліст, драматург і поет, класик світової літератури

«Культура здатна зміцнювати людей»

Розмова з головним редактором «Дня» Ларисою Івшиною в програмі «Культ Дорошенка» про двадцять років «тримання марки» газетою і стратегічне мислення

Головний редактор газети «День» Лариса Івшина взяла участь у програмі Костянтина Дорошенка на Радіо «Вєсті». «Ми двадцять років дбали про «вирощування» свого читача, виступаючи якісною альтернативою для інтелігентів. Завжди підтримували спроби розумного майбутнього, були архітекторами його простору.  І ось ми вже маємо другий «урожай» своїх читачів», - розказала Лариса Івшина.

«Ми не ведемося на дешеві сенсації, адже в Україні, якби просто це не звучало, не вистачає еліти, ознакою якої є, передусім, відсічення всього неякісного. Водночас елітарне – не значить снобістське, читачів «Дня» можна знайти повсюди – від кабінетів європарламентарів до українського хутору, до якого я ставлюся з величезним пієтетом. Пам'ятаючи «Листи з хутора» Пантелеймона Куліша, у своєму глянцевому додатку «Маршрут №1» ми писали про нові підходи до справ українського соціуму – наприклад, об'єднати хутори високошвидкісним Інтернетом. В цьому я вбачаю формулу нашої національної ідеї – ідентичність та модернізація», - відзначила вона.

За її словами, «відстоюючи і пропагуючи справжню культуру, важливо з повагою ставитися до нашої минувшини. На жаль, багато українців не знають української класики, великих письменників і філософів. Необхідно підготувати хоча б тонкий прошарок людей, здатних розуміти унікальність української культури і привнести це в політику. Історія свідчить, що якщо ми не піднесемо або не створимо унікальну «пропозицію», світ нами не зацікавиться».

Про нову книгу «Сестра моя, Софія…», присвячену українсько-болгарським стосункам, софійність як принцип і позиція, постмайданні реалії і віхи української незалежності – слухайте розмову.

Анастасія РУДЕНКО, «День»

comments powered by HyperComments