Ми мусимо навчитися чути себе українцями – не галицькими, не буковинськими українцями, а українцями без офіційних кордонів
Іван Франко, український письменник, поет, перекладач, науковець, громадський і політичний діяч

Лариса ІВШИНА: «Ми показуємо «ранню діагностику і методи лікування»

Напередодні відкриття XVII Міжнародної фотовиставки газети «День», яке відбудеться уже цієї п’ятниці, головний редактор видання Лариса Івшина стала гостею програми «Культ особи» в ефірі радіостанції «Промінь». Щорічно ця подія стає мозаїкою країни, найкращим соціально-фотографічним зрізом тих процесів, що відбувалися в житті людей і країни. «Я сподіваюся, що Фотовиставка викличе суспільний інтерес, адже вона заслуговує цього, – говорить Лариса Івшина в ефірі радіопередачі. – Ми називаємо її фотобіенале країни. Повірте, це нічим не гірше за World Press Photo. От тільки WPP ми називаємо «відкритим переломом». Вони транслюють вже драми, катастрофи війни світу. А ми показуємо «ранню діагностику і методи лікування», хоча й відкриті переломи у нас також є. Ми всі живемо в час великих переломів».

Проте поки «День» з усіма своїми нечисленнми союзниками займався інтеграцією країни і створенням «внутрішніх мостів», хтось розбрідався по «медіаспільнотах» та інших тусовках… «Те що країна не може вибратися після Майдану на твердий шлях, залежить від не сформованості української журналістики, від абсолютного хаосу в її різних структурах. Ми маємо колосальну спілку журналістів, і там є багато хороших людей, але вона абсолютно анемічна, вона не має ніякої позиції з важливих питань життя. На початку 90-тих я для себе особисто зробила сильний крок, який  досі не зробило багато людей. Потрібне роздержавлення людей», - вказує головний редактор «Дня».

Про «першість», яка, насправді, не першої свіжості – у політиці і журналістиці України, і  про українців, які навпаки в умовах маріонеткового режиму утримували форпост країни, - слухайте у програмі «Культ особи» в ефірі радіостанції «Промінь».

comments powered by HyperComments